Krása a módaVlasy

Jak se sama ostříhat na mikádo: Tipy pro rok 2024! Znáte je?

Jak se sama ostříhat na mikádo: Tipy pro rok 2024! Znáte je?

Mikádo je velmi slušivý a vděčný střih. Nejenže takto krátké vlasy jsou o něco snadnější na úpravu, zároveň tento účes je lichotivý a vypadá skvěle na všech věkových kategoriích a na všech typech postav. Jak si tedy mikádo udělat sama doma?

Zvolte vhodné nástroje

Na domácí mikádo budete potřebovat:

  • tři gumičky
  • kadeřnické nůžky
  • hřeben

Je důležité, aby nůžky byly opravu určené ke stříhání vlasů a zároveň ostré. Jestliže si vlasy budete stříhat nůžkami na papír, můžete si vážně poškodit konečky.

Vlasy umyjte

Vlasy pečlivě umyjte, vysušte a rozčešte tak, aby byly živé a hydratované. Můžete použít i masku pro lepší poddajnost vlasů.

Udělejte culíky

Vlasy si rozdělte na tři části, z levé části vlasů udělejte culík, z pravé taktéž a nakonec sepněte zadní část vlasů. Gumičky posuňte podle délky požadovaného mikáda, tedy pro nejkratší mikádo dejte gumičky jen kousek pod bradu, pro delší zase k ramenům.

Stříhejte

V tuto chvíli už nezbývá nic, než culíky ustřihnout. Pozor, vlasy stříháme vždy nad gumičkou, nikdy pod. Tímto způsobem vám vlasy nepopadají všude na zem a zůstanou i po ustřihnutí sepnuté, zároveň tak máte větší kontrolu nad délkou účesu.

Upravte výsledek

Nakonec vemte strojek nebo menší nůžky a všechny nesrovnalosti zarovnejte. A domácí mikádo jako od kadeřníka je na světě!