Krása a módaMóda

Jak se oblékat v práci po 50-tce? 5 módních tipů pro rok 2023

Jak se oblékat v práci po 50-tce? 5 módních tipů pro rok 2023

Máte plnou skříň elegantního oblečení a kancelářských outfitů, ale máte dojem, že vám oblečení už nějak nesedí? Možná by to chtělo změnu. Vyřaďte ze skříně starší kousky a vyměňte je za nové. Slušet vám budou košile, tmavší kalhoty i sukně cardigany.

Chic košile

Vyměňte zašlé halenky a mladistvé topy za chic košile! Košile mají tu výhodu, že se snadno kombinují, dobře se na ně vrství další oblečení a sluší každé ženě. Jsou elegantní a ženské.

Kromě kousků v základních barvách (bílá, černá) si můžete pořídit i košile se zajímavými detaily nebo klasické jednobarevné košile ozvláštnit originální broží nebo barevným šátkem.

Tip pro vás: Košile je nuda? Zakasejte ji do kalhot nebo si vyhrňte rukávy. Samozřejmě můžete rozepnout i pár knoflíčků u krku. Chcete-li, aby košile působila mladistvým dojmem, zkuste barvy, rozverné puntíky nebo svislé proužky.

Černá kalhoty a černá pouzdrová sukně

Černá barva je velmi praktická. Dobře se kombinuje, zeštíhluje a při skládání kancelářských outfitů se bez ní pravděpodobně neobejdete. Pořiďte si elegantní černé kalhoty a černou pouzdrovou sukni. Pouzdrovka sluší téměř všem (a to i ženám plných křivek). Nejlépe v ní však budou vypadat ženy s postavou přesýpacích hodin.

Tip pro vás: Máte v práci přísný dress code? Pak vás určitě potěší, že pouzdrová sukně vždy působí elegantněji než sukně do áčka.

Svetříky a cardigany

Je ve vaší kanceláři zima? Pořiďte si slušivé sáčko (ideálně projmuté v pase), propínací svetřík nebo lehký cardigan.

Tip pro vás: Máte-li nějaké to kilo navíc, nesnažte se to za každou cenu zakrýt oversize střihy a volnými svetry. Naopak volte saka projmutá, svetříky přepásejte páskem. Zdůrazněte zkrátka pas.