Krása a módaVlasy

Jak se nechat ostříhat podle tvaru obličeje: komu sluší ofina a komu padne mikádo, znáte tipy roku 2024?

Jak se nechat ostříhat podle tvaru obličeje: komu sluší ofina a komu padne mikádo, znáte tipy roku 2024?

Účes dokáže našemu obličeji zalichotit nebo naopak pěkně uškodit. Říká se, že vlasy jsou korunou krásy a vhodně zvolený střih i barva z velké části ovlivní náš celkový vzhled. Proto je na místě vybrat pro sebe takový střih, který nám padne. Chcete poradit, jak se nechat ostříhat podle tvaru obličeje?

Jak se nechat ostříhat podle tvaru obličeje? Pár tipů pro vás

Každý z nás má nějak tvarovaný obličej. Od toho se pak odvíjí nejen střih vlasů, který nám bude slušet. Tvar obličeje může ovlivnit i líčení. Přemýšlíte, jak se nechat ostříhat podle tvaru obličeje? Pak musíte mít v první řadě jasno v tom, jaký tvar obličeje máte:

  • kulatý obličej
  • hranatý obličej
  • oválný obličej
  • srdcový obličej
  • trojúhelníkový obličej

Střih vlasů pro kulatý, hranatý a oválný obličej

Jste majitelkou kulatého obličeje? Pro tento tvar jsou typicky jemně zakřivené rysy a kulatá brada. Bude vám slušet mikádo sestříhané pod bradu, vlny nebo klasické drdoly s ofinou na stranu. Pokud máte hranatý tvar obličeje, který poznáte podle široké a výrazné čelisti, doporučujeme dlouhé rovné sestřihy s postupným sestříháním od čelisti. Chybou nebudou ani vyčesané účesy nebo drdoly.

Jak se nechat ostříhat podle tvaru obličeje, když máte univerzální oválný obličej? Gratulujeme, slušet vám totiž bude prakticky cokoli, na co si jen vzpomenete. Nebojte se mikáda, francouzského drdolu ani účesů s ofinou.

Máte srdcový nebo trojúhelníkový obličej? Tyhle účesy vám padnou

Pro srdcový obličej je typická špičatá brada a naopak široké čelo. Pokud máte srdcový tvar obličeje, nechte si střihnout ofinu na stranu nebo pod obočí. Budou vám slušet krátké střihy, naopak se vyvarujte sestříhaným vlasům. Pokud máte trojúhelníkový tvar obličeje, který je opakem srdcového tvaru a má tady širokou čelist a naopak úzké čelo, radíme nosit volnější culíky s pramínky kolem obličeje nebo kratší objemné sestřihy.