Krása a módaVlasy

Jak na zplihlé vlasy: 6 důležitých kroků v péči a úpravě

Jak na zplihlé vlasy: 6 důležitých kroků v péči a úpravě

Mnoho lidí se potýká se zplihlými vlasy, což je nepříjemné a nevzhledné, protože vlasy ztrácejí svůj přirozený objem a lesk, přičemž působí příliš mdlým dojmem. Zplihlé vlasy však mohou být způsobeny řadou nejrůznějších příčin, a to včetně genetiky, stresu, nedostatečné péče o vlasy nebo používání špatných vlasových produktů. Naštěstí však existují způsoby, jak se zplihlých vlasů zbavit nebo alespoň zlepšit jejich vzhled.

Jak poznám, že mám zplihlé vlasy?

Zplihlé vlasy jsou takové, které ztratily svůj přirozený objem a lesk, což může vypadat, že jsou tenké, jemné a bez života.

jak na zplihlé vlasy

Péče o zplihlé vlasy

Správná péče o zplihlé vlasy je prvním krokem k jejich zdraví a objemu. Dodržujte proto následující tipy a řekněte sbohem zplihlým vlasům jednou provždy!

  • Šampony a kondicionéry na objem: Vyberte si kvalitní šampon a kondicionér, který je vhodný pro zplihlé vlasy. Kondicionér nanášejte pouze na konečky vlasů, aby nedošlo k zatížení vlasů v blízkosti kořínků a šamponem si umyjte vlasy vždy 2x po sobě.
  • Sušení vlasů bez fénu: Vlasy nechte vždy přirozeně uschnout na vzduchu, pokud je to možné. Fénování totiž může vlasy vysušovat a ještě více problém se zplihlými vlasy zhoršit.
  • Maska na vlasy: Jednou týdně používejte masku na vlasy vhodnou pro zvýšení objemu. Taková maska vám pomůže obnovit hydrataci a lesk vašich vlasů.

Úprava zplihlých vlasů

Pokud o své zplihlé vlasy správně pečujete, druhým krokem bude jejich úprava. Jak na to?

  • Výběr správného sestřihu: Vyberte si střih, který podpoří ztracený objem vašich vlasů a zakryje skutečnost, že jsou vaše vlasy zplihlé. Každá dobrá kadeřnice nebo kadeřník vám s výběrem toho správného sestřihu pomůže – oblíbené je například vrstvení.
  • Melír a balayage: Barevné melírování vašich vlasů nebo metoda balayage mohou opticky dodat vašim vlasům objem.
  • Pěnové tužidlo: Naučte se používat pěnové tužidlo na mokré vlasy, které dokáže každý váš účes pozvednout a dodat zplihlým vlasům objem.