Krása a módaMóda

Nejhorší účesy pro důchodkyně: 3 styly, kterým se vyhnout

Nejhorší účesy pro důchodkyně: 3 styly, kterým se vyhnout

Ačkoli to nemusí být pravidlem, v pokročilejším věku často kvalita vlasů klesá. Vlivem hormonálních změn může kštice poněkud prořídnou, a to především v případě, že vlasy příliš namáháme. S postupujícím věkem bychom proto měli mít na paměti, že vlasy potřebují tutéž péči jako v mládí. Dokonce možná ještě větší. Dbejte na správnou výživu a pomozte si vhodnými potravinovými doplňky. Kromě toho si ale zvolte i vhodný typ účesu. Jaké jsou naopak ty nejhorší účesy pro důchodkyně? To vám poradíme v dnešním článku.

Ostře řezané účesy

Ostré linie působí v porovnání s povadlou kůží obličeje příliš přísně a mají tendence upozorňovat na každou nedokonalost. Takové hladké mikádo jako podle pravítka sluší třicátnicím, s vyšším věkem ale jeho vhodnost rychle padá. Proto pokud už jste na dortu sfoukla několikrát kulatý počet svíček, podobným účesům se vyhněte. Velkou službu vám totiž neudělají.

Stažené účesy

Přísné drdůlky či culíky. Ani jedno starším ženám zrovna nesluší. Pokud dáte všechny vlasy z obličeje pryč, přitáhnete opět pozornost ke každé nedokonalosti. Vráskám zkrátka sluší alespoň nějaké prameny po stranách obličeje. Navíc stažené účesy mají ještě jednu nevýhodu. Mohou zapříčinit ustupování vlasové linie. Těmito účesy si proto můžete zařídit takzvané vysoké čelo. A to by byla škoda.

Tmavé barvy

Tmavé barvy „vytahují“ stíny v obličeji. Zvýrazňují různé žilky, kruhy pod očima a vrásky. Stejně jako v oblékání vám i u kadeřníka prospěje, pokud sáhnete po světlejším odstínu. Bez ohledu na střih jsou ty nejhorší účesy pro důchodkyně tmavé. Zejména černá barva ve skutečnosti nesluší téměř nikomu. V mladším věku se ale takové experimentování snese. V tom pokročilejším jde vždycky o špatný nápad.