Krása a módaVlasy

Jak na rovné vlasy: Tipy na žehlení vlasů pro rok 2024

Jak na rovné vlasy: Tipy na žehlení vlasů pro rok 2024

Každý z nás občas zatoužil po dokonale rovných vlasech. Ať už máte nezkrotné kudrliny a nebo jen lehké vlnky, dosáhnout krásně hladkých a rovných vlasů občas nemusí být snadné. Dnes si ukážeme, jak na to!

Jak správně žehlit vlasy

Správné žehlení vlasů je klíčem k dosažení rovných vlasů bez poškození. Níže jsou uvedeny kroky, které byste měli při žehlení vlasů dodržovat:

Připravte si vlasy

Než si začnete žehlit vlasy, důkladně je umyjte a osušte. Před žehlením naneste na vlasy tepelnou ochranu, aby byly chráněny před poškozením vysokými teplotami.

Rozdělte si vlasy na menší části

Rozdělte si vlasy na menší části, aby bylo žehlení snazší. Čím víc pramenů oddělíte, tím precizněji vyžehlené vaše vlasy budou.

Začněte žehlit

 Začněte žehlit vlasy od kořínků postupně směrem k konečkům. Ruku táhněte zvolna a pomalu přímo dolů.

Opakujte proces

Pokud se vám nedaří narovnat všechny vlasy na první pokus, přejeďte je žehličkou ještě párkrát. Pokud se vám pramen nedaří narovnat, nechte ho chvíli vychladnout a poté to zkuste znovu. Nakonec, až budou vyžehlené všechny prameny, projeďte žehličkou ještě všechny vlasy najednou.

Použijte kulmu nebo hřeben

Pokud se vám nedaří narovnat určité části vlasů, použijte kulmu nebo hřeben. Tyto nástroje vám pomohou získat větší kontrolu nad vlasy a umožní k nim lepší přístup..

Trvalé narovnání vlasů

Jestliže vás nebaví si vlasy pravidelně žehlit, můžete zvážit trvalé narovnání vlasů. Existuje několik metod, které lze použít pro trvalé narovnání vlasů, nejčastěji keratinové, japonské či brazilské narovnání.

Pamatujte, že trvalé narovnání může vaše vlasy silně poškodit, to může vést ke ztrátě vlasů a trvalému poškození vlasových folikul. Pro trvalé narovnání proto vždy vyhledejte zkušeného a kvalifikovaného odborníka.