Krása a módaPleť

Jak mít hezkou pleť: Dodržte tyto 4 jednoduché rady

Jak mít hezkou pleť: Dodržte tyto 4 jednoduché rady

Pro každého z nás je obličej něco, co ukazujeme celému světu a logicky také chceme, aby naše pleť zářila čistotou, zdravím a mládím. Jak ji tedy mít hezkou? Přečtěte si naše nejlepší tipy a rady.

Ráno dělá den (pleť)

Večer jste se odlíčili, aplikovali noční krém a ráno se probudíte s tím pocitem, že je vaše pleť stále čistá a vyživená z noci? To je omyl!

Během spánku ztrácíme kožní buňky, potíme se a otíráme o polštář. Ráno se tedy nevzbudíme s čistou pletí, nýbrž naše pleť doslova touží po nové péči, protože ráno přece dělá den! Jak na to?

Čistící pěna na obličej

Ráno začněte tím, že svou pleť vyčistíte pomocí pěny, která se postará o svěží vzhled a start do nového dne. To je základ a přes tento úkon nevede cesta k hezké pleti. Najděte přípravek, který vám bude vyhovovat a pokud vám mycí pěna způsobuje zarudnutí, svědění nebo jiné potíže, nemilosrdně ji zahoďte a hledejte jiný produkt.

Denní/noční krém

Hezká pleť si žádá patřičnou hydrataci, díky které následně po celý den září a tu jí dopřejete pomocí denního krému, kterým vám bude vyhovovat.

Díky aplikaci nočního krému se postaráte o to, aby vaše pleť v noci nestrádala a měla čas k hydrataci a obnově.

Aplikujte 1x týdně masku

Alespoň jednou týdně své pleti dopřejte více péče než obvykle a aplikujte na obličej masku. Na výběr máte z mnoha různých možností, ať už upřednostňujete textilní masky nebo ty, které po pár minutách působení jednoduše z vašeho obličeje sloupnete.

Proč o svou pleť pečovat?

Na závěr si řekněme, proč byste o svou pleť měli pečovat. Důvodem totiž není pouze to, aby byla neustále hezká, nýbrž také zamezíte předčasné tvorbě vrásek.

Péči o pleť nepodceňujte zejména tehdy, pokud kouříte cigarety, protože právě látky obsažené v nich způsobují předčasné stárnutí pleti i nezdravý vzhled (z obličeje se ztrácí zdravá barva).