DalšíZdraví

Hormonální jóga pomáhá proti akné a podporuje otěhotnění

Hormonální jóga pomáhá proti akné a podporuje otěhotnění

Hormonální jógu představuje speciální sada cviků, která pomáhá vrátit hormonální nerovnováhu do optimální meze a harmonie. Cviky jsou zaměřeny komplexně. V sadě naleznete dynamické pozice, techniky dýchání, koncentrační prvky zaměřené proti stresu a cviky zaměřené na práci s energií. Naleznete v ní jak prvky klasické jógy, tak i z Kundalini jógy, Hatha jógy nebo tibetské techniky.

Hormonální jóga a akné

Mezi časté příčiny vzniku akné patří hormonální nerovnováha. Hormony mají vliv na produkci mazu, který se nachází v kůži. Ten zanáší a ucpává póry a tím vzniká akné. Hormonální jóga je šikovným pomocníkem pro uklidnění rozbouřených hormonů a tím eliminuje nepříjemné symptomy, jejichž následkem se objevuje akné.

Aby došlo k hormonální rovnováze, je potřeba stimulovat žlázy s vnitřním vyměšováním, které se nacházejí v těle. Patří mezi ně například vaječníky, štítná žláza, nadledvinky nebo hypofýza. Díky vhodným cvičební technikám, které nabízí třeba právě hormonální jóga, přimějete organismus přirozenou cestou zapojit se do procesu a produkovat potřebné množství ženského hormonu estrogenu. Hormonální jóga je vhodnou alternativou k hormonální léčbě. Je to přirozený a přírodní způsob bez jakékoli chemie.

Hormonální jóga a otěhotnění

Vzhledem k tomu, že hormonální jóga ovlivňuje hladinu hormonů v lidském těle, může pomoci s otěhotněním. Jednou z častých příčin potíží s otěhotněním je nevyrovnaná a nízká hladina ženských hormonů.

Hormonální jóga se řadí mezi často používané podpůrné metody, které se využívají pro léčbu neplodnosti. Bez jakýchkoli vedlejších účinků totiž pomáhá stabilizovat hladinu hormonů v ženském těle. Díky tomu dochází k celkovému zlepšení fyzického i psychického stavu ženy a k podpoře reprodukčního systému.

Hormonální jóga představuje unikátní sestavu cviků, které na sebe plynule navazují. Jsou zaměřené na konkrétní oblasti ženského těla. Podporují energetický tok především v oblasti pánevní a břišní. Ovlivňují hladinu hormonů, které produkují štítná žláza, nadledvinky a vaječníky, které hrají při otěhotnění nezaměnitelnou roli. Produkci vajíček podpoří správná hladina estrogenu a progesteronu. Také má vliv na ovulaci i otěhotnění. Posiluje svaly pánevního dna, které mohou být díky dlouhému sezení ochablé a mohou vést ke zúžení a horší průchodnosti vejcovodů.