Další

Holit se ke gynekologovi: povinnost nebo zažitý mýtus?

Holit se ke gynekologovi: povinnost nebo zažitý mýtus?

Holit se ke gynekologovi považuje mnoho žen a dívek za nepsanou povinnost. Možná jste to jako dospívající dívky někde slyšely, nebo si to přečetly v některém z těch pubertálních časopisů. A už si v sobě nesete myšlenku toho, že holit se ke gynekologovi zkrátka musíte a přijít tam se zarostlým klínem je strašný trapas. Kde je ale pravda?

Holit se ke gynekologovi – ano nebo ne?

Tuhle otázku už minimálně jednou za život řešila snad každá žena. Holit se ke gynekologovi, nebo si na prohlídku vyrazit s „chlupatým klínem“? Možná i vy tohle řešíte a nevíte, co je vlastně správně. Správně je totiž jedině to, co je pohodlné a příjemné vám.

  • Pokud je vám komfortnější se oholit – oholte se
  • Jestliže je vám příjemnější nechat chloupky tam, kde jsou, holení vůbec neřešte

Nemusí vás zajímat, co preferuje váš gynekolog. Je to vaše tělo a vy rozhodujete o tom, jestli si tzv. na gyndu odskočíte vyholená, s upravenými chloupky nebo jak se říká na přírodno.

Pro lepší pocit

Mnoho žen se v běžném životě na intimních místech neholí a je jim to tak pohodlné. Před návštěvou lékaře se ale přeci jen chloupků zbaví – posléze si je opět nechají narůst. I to je samozřejmě řešení. Oholené genitálie jsou pro mnoho z nás důvodem, proč se tak nějak cítíme lépe – máme pocit, že jsme upravení a při návštěvě gynekologické ambulance se tak cítíme pohodlněji.

Má ochlupení intimních míst nějaký význam?

Velmi jednoduše by se dalo říci, že když už nám to ochlupení na intimních partiích roste, má určitě nějaký význam – jinak by se na to matička příroda přece vykašlala. A věřte, že ochlupení na genitáliích skutečně svůj význam má.

Je to jakýsi ochranný polštář, jehož úkolem je odrazit bakterie a různé nežádoucí patogeny od vstupu do vaginální oblasti. Ochlupení brání vzniku kvasinkové infekce i dalších potíží. Nicméně to neznamená, že pokud se „tam dole“ holit nebudete, zákonitě se vám budou zdravotní obtíže vyhýbat – i neoholená tak můžete třeba tu kvasinkovou infekci chytit.