Krása a módaMóda

Boty do divadla: jak si správně vybrat? 3 tipy od stylisty

Boty do divadla: jak si správně vybrat? 3 tipy od stylisty

Boty do divadla jsou neméně důležité jako samotný oděv. Hodně záleží na události, na kterou se chystáte. Ty méně formální snesou i lehce uvolněnější outfit, formálnější akce (například v Národním divadle) už vyžadují více striktnosti. Poradíme vám, jak správně vybrat boty do divadla.

Podle čeho vybrat boty do divadla?

Divadelní dress code bezesporu prošel několika razantními změnami a dnes už můžeme s úlevou v hlase říci, že není tak přísný, jako býval kdysi. Nejen oblečení, ale také boty do divadla už nemusí nutně podléhat ostrým pravidlům, která mnohdy nebylo tak úplně jednoduché dodržet.

Máme pro vás 3 tipy od stylisty, jak a podle čeho zvolit boty do divadla. Čeká-li vás návštěva divadelního představení, jistě chcete vědět, jak se při této příležitosti tzv. „voháknout“.

Tip první: boty na podpatku povoleny

Dneska už je to, co se divadelní módy týče, něco úplně jiného nežli kdysi. I boty do divadla tak mohou mít podpatek, protože nikde není psáno, že by se tam takový typ obuvi nehodil. Pokud jste zvyklé chodit v botkách na podpatku – směle do toho. V případě, kdy podpatky často nenosíte, je ale nechte raději doma. Ať si někde v prostorách divadla před ostatními návštěvníky neuříznete ostudu pádem z vysokých jehel.

Tip druhý: s černou obuví nikdy nic nezkazíte

Řešíte-li, jakou barvu by měly mít boty do divadla, můžete si to všechno příjemně usnadnit a vsadit na osvědčenou klasiku. Ano, tušíte správně, že tou sázkou na jistotu bude černá barva. Ta se totiž hodí všude, divadlo nevyjímaje. Černé boty zkrátka padnou k čemukoli, co zrovna budete mít na sobě. A vám ubude jedna starost.

Tip třetí: méně formální události snesou i boty s plochou podrážkou

Chystáte-li se na méně formální událost, můžete si vzít i boty do divadla s plochou podrážkou. Lakované oxfordky nebo kožené dámské lordsy budou pro takovou příležitost ideální volbou, navíc jsou nesmírně pohodlné a k tomu všemu ještě skvěle vypadají.