Krása a módaNehty

Průhledné nehty: snadný postup na manikúru vhodnou (nejen) do práce

Průhledné nehty: snadný postup na manikúru vhodnou (nejen) do práce

Pokud chcete působit jako upravená a elegantní dáma, je zcela nezbytné dbát o svou manikúru. Bohužel na některých pracovištích není možné nosit barevný lak. Ne každý je také zastáncem výrazné manikúry. A je to zcela v pořádku. Nicméně nehty ponechané bez viditelné péče vám dobrou službu neudělají.

Pro pečovat o své průhledné nehty?

Zejména pokud nosíte nehty delší, je dobré jejich pevnost podpořit vhodnými prostředky. Existují průhledné laky, které váš přirozený nehet velmi zpevní, vyhladí a výsledný efekt bude působit velmi profesionálně. Je nutné dbát o jejich tvar a pečovat o nehtové kůžičky. Pravidelně je zatlačovat pomerančovým dřívkem a aplikovat na ně nehtový olejíček.

V neposlední řadě je nezbytné věnovat péči čistotě. Ne, že by na čistotě nehtů nezáleželo i u výraznějšího laku, průhledné nehty vám ale nic neodpustí.

Jak na průhlednou manikúru

Postup, jak vytvořit průhledné nehty se stejný, jaký by měl být dodržován u jakékoli jiné výrazné manikúry. Nejprve si nehty pečlivě zapilujte do požadovaného tvaru, následně se postarejte o nehtové kůžičky a následně povrh nehtu velmi jemně zdrsněte pilníkem.

V dalším kroku aplikujte primer (u gel laku) a pokračujte k takzvanému base coatu. Dejte si pozor při výběru toho vhodného, jelikož některé base coaty mohou být neprůhledné. Zvolte tedy ten čirý, a pokud pracujete s gel lakem, nechte podle návodu zapéct v UV/LED lampě stejně jako každou následující vrstvu.

Pokračujte s „barvou“. Zvolit můžete buďto zcela průhledný lak, nebo existují i lehce zabarvené ale stále průhledné produkty jako je například odstín Blushing Bride od značky NOBEA.

Na závěr vše dokončete závěrečnou vrstvou top coatu. Můžete zvolit lesklý top coat nebo top coat s matným finišem.