Krása a módaVlasy

Extrémně mastné vlasy: 7 tipů, jak tomuto problému předejít

Extrémně mastné vlasy: 7 tipů, jak tomuto problému předejít

Kožní maz chrání vlasy a je velmi důležitý pro zdravou pokožku hlavy a lesklé vlasy, ale vlasy, které vypadají, jako byste na nich usmažila řízky rozhodně nikdy nemůžou vypadat dobře. Zde je návod, jak předejít extrémně mastným vlasům bez poškození vlasů nebo podráždění pokožky hlavy.

  • vlasy umývejte ve vhodné frekvenci
  • Správně šamponujte
  • Pečlivě hydratujte
  • Vyhněte se tepelným úpravám
  • Vyčistěte kartáč
  • Nesahejte si na vlasy
  • používejte produkty pro mastné vlasy

Zvolte správnou frekvenci umývání vlasů

Lidé s opravdu mastnými vlasy mohou potřebovat šampon až jednou denně. Šampon pomáhá odstraňovat přebytečný maz, stejně jako zbytky a zbytky vlasových přípravků z pokožky hlavy.

Pokud si ale už myjete vlasy jednou denně a ke konci dne jsou zase mastné, možná by stálo za to nemýt je tak často. Přílišné mytí může zbavit pokožku hlavy jejích přirozených olejů. To může způsobit, že bude produkovat více oleje k rehydrataci.

Správně vlasy umývejte

Pro správné umytí vlasů jemně vpracujte malé množství šamponu do kořínků a pokožky hlavy. Vyhněte se používání nehtů nebo vytváření zbytečného tření na pramenech. Agresivní drhnutí může podráždit pokožku hlavy a způsobit, že bude produkovat více mazu.

Kondicionér jen na konečky

Kondicionér může způsobit, že vaše vlasy budou mastné a způsobí rychlejší hromadění mastnoty, pokud přijde do styku s pokožkou a kořínky vlasů. Kondicionér vždy nanášejte pouze na konečky vlasů.

Vyhněte se tepelným úpravám

Žehličky a fény vám mohou poskytnout hladký a elegantní povrch. Mohou ale také rychleji zmastit vlasy. Nechte své vlasy uschnout na vzduchu a přijměte jejich přirozenou strukturu.

Vyčistěte kartáč

Špinavý kartáč by rozhodně neměl přijít do styku s čerstvě umytými vlasy. Váš kartáč může být plný stylingových přípravků, olejů a dalších nečistot, které mohou způsobit mastnotu vlasů ihned po umytí.

Vyčistěte své kartáče trochou šamponu nebo jemným mýdlem a po každém kartáčování vyčistěte všechny uvolněné vlasy.

Nesahejte si na vlasy

Škrábání na hlavě, projíždění prstů ve vlasech — čím víc si s vlasy budete hrát, tím více se budou mastit. Časté kartáčování a dotýkání se vlasů může stimulovat mazové žlázy.

Sáhněte po produktech pro mastné vlasy

V nabídce spousty výrobců jsou produkty určené přímo pro problematické vlasy. Tak jako na pleť užíváte vhodný krém, měla byste obdobně přistupovat také k vašim vlasům – tedy používat vhodné produkty.