Recepty

Dresing na těstovinový salát s tuňákem: 3 chutné recepty

Dresing na těstovinový salát s tuňákem: 3 chutné recepty

Milujete tuňákový salát? A umíte si ho představit bez zálivky? My rozhodně ne. Zálivka na tuňákovém salátu dodá onu pověstnou třešničku na dortu. Máme pro vás hned 3 zajímavé a chutné recepty na dresing na těstovinový salát s tuňákem a věříme, že vás zaujmou.

3 recepty na dresing na těstovinový salát s tuňákem

Těstovinový salát s tuňákem může být chutnou svačinkou i výbornou večeří. Kloubí v sobě rozmanité chutě a výhodou je, že si tuhle dobrotu můžete pokaždé připravit trochu jinak. Výsledek totiž hodně ovlivní vybraný dresing na těstovinový salát s tuňákem. Vyzkoušejte tyhle tři recepty:

  • Hořčičný dresing
  • Smetanový dresing
  • Dresing s majonézou a zakysanou smetanou

Recept na hořčičný dresing

Na přípravu hořčičného dresingu na salát s tuňákem potřebujete 40 g plnotučné hořčice, 12 ml/g medu, 32 g zakysané smetany, 12 ml olivového oleje a šťávu z citronu. Všechny suroviny smíchejte a vytvořte chutný dresink, který salátu s tuňákem dodá ten správný říz.

Recept na smetanový dresing

Máte rádi smetanové dresinky? Pak určitě musíte vyzkoušet tenhle recept. Ten si umíme představit nejen na salátu s tuňákem, ale klidně i na jiné alternativě salátu. A co na jeho přípravu potřebujete? 40 g zakysané smetany, 80 g nastrouhané novy, 80 g majonézy, trochu bílého vína a mletý česnek. Suroviny smíchejte a přidejte do salátu. Výsledná chuť vám vytře zrak.

Recept na dresing s majonézou a zakysanou smetanou

Zakysaná smetana a majonéza jdou dobře dohromady. Proto i poslední recept na dresing na těstovinový salát s tuňákem právě tyto ingredience zahrnuje. Potřebujete 5 lžic zakysané smetany, 3 lžíce majonézy, 2 lžičky citronové šťávy, 1 lžíci olivového oleje, půl lžičky cukru, sůl a pepř. Opět všechno smíchejte a poté dresinkem přelijte tuňákový salát.