Krása a módaVlasy

Drdol z kratších vlasů: tipy a triky pro rok 2024

Drdol z kratších vlasů: tipy a triky pro rok 2024

Drdoly působí obvykle velmi elegantně, upraveně a žensky, pokud máte ale krátké vlasy, možná se domníváte, že to není účes pro vás. Neklesejte ale na mysli. I z kratších vlasů je možné vykouzlit krásný drdol, musíte si však v lecčems vypomoct.

  • Co znamená „kratší vlasy“?
  • Příčesky jsou užitečný pomocník
  • A stejně tak i vycpávky!
  • Jde to ale i bez nich

Jak krátké jsou kratší vlasy?

Možná se zamýšlíte nad tím, že někde musí existovat hranice. Patrně si dokážete představit, že vykouzlíte drdol z vlasů po ramena, nebo z takzvaného long bob střihu. Co ale z úplně krátkých vlasů? Bylo by sice možné zde tvrdit, že šikovní kadeřníci si poradí i s velmi krátkým účesem, který nastaví vhodně zvoleným příčeskem. Tato možnost však není vhodná na domácí použití.

Jestli se tedy střiháte strojkem, pravděpodobně drdol není nic pro vás. Na druhou stranu s vlasy v délce po ramena toho zvládnete spoustu.

Užiteční pomocníčky

Pokud máte málo vlasů nebo příliš krátké na to, aby vytvořily kýžený objem, můžete vždycky sáhnout po vycpávce. V minulosti byly velmi oblíbené kulaté vycpávky s dírou uprostřed, které svým vzhledem připomínaly donuty. Ty se nasadily na culík a vlasy se kolem nich jen rozprostřely, zajistily gumičkou a pinetkami.

Dnes je možností sice již víc. Sáhnout můžete do široké nabídky různých příčesků. Donuty jsou však pomocníkem, kterým snadno drdol z kratších vlasů vytvoříte za pár minut.

Bez falešného objemu

Pokud se pustíte do vytváření drdolu bez vycpávek či příčesků, musíte počítat s tím, že nedocílíte takového objemu, jelikož délka vlasů je v tomto směru rozhodující. U některých drdolů ale není objem ani příliš žádoucí. Drdol z kratších vlasů například vytvoříte tak, že si zapletete francouzský cop a volný konec zastrčíte pod vlasy (mezi zapletené vlasy a hlavu), kde ho zajistíte pinetkami.