KrásaKrása a móda

Lámání nehtů: 3 tipy, jak se mu vyvarovat

Lámání nehtů: 3 tipy, jak se mu vyvarovat

Lámání nehtů trápí mnoho žen, tedy nejen ty, které mají dlouhé nehty. Platí zde však jednoduché pravidlo. Čím delší nehet, tím snazší zlomení. Co tedy dělat, aby lámání nehtů nepředstavovalo velký problém.

Pro všechny ženy s dlouhými nehty je velmi nepříjemné, pokud nějakým nedopatřením o část svého nehtu přijdou. Může to být způsobeno několika příčinami.

  • Slabé a lámavé nehty = nedostatek vitamínů
  • Neopatrná manipulace
  • Špatně udělaná manikúra

Špatná výživa a péče

Nehty odráží celkový stav našeho organismu. Pokud vám proto chybí nějaké vitamíny či minerály, odrazí se to právě na kvalitě a lámavosti nehtů. Řešení je proto snadné, ačkoli může zlepšení nějakou chvíli trvat. Dbejte na dostatečnou pestrost svého jídelníčku a zaměřte se na příjem vitamínů a minerálů. Pro začátek můžete zkusit velmi levnou ale účinnou pomoc jménem Biosil. Seženete ho v lékárně a nevyjde vás ani na sedmdesát korun.

Nešikovnost

Co naplat, všichni nejsme právě šikovní. Velký problém pro všechny ženy s dlouhými nehty představují i takové úkony jako vaření, práce na zahradě nebo sport. Při neopatrné manipulace mohou snadno některý z nehtů zlomit.

Pokud dojde k úhoně pouze umělý nehet, nejedná se zpravidla o problém, který by se nedal napravit. Poškození vlastního nehtu však může být i velmi bolestivé.

Lámání umělých nehtů: chyba manikérky nebo materiálu

Pokud se vám často lámou nehty od jedné konkrétní nehtařky je možné, že používá nekvalitní materiály. Zkuste se proto poohlédnout jinde, případně zvolte jinou úpravu nehtů. Velmi dobře drží například gelové laky, a v porovnání například s akrylem se tolik nelámou. Ba právě naopak. Správně udělaný gel lak může váš nehet ochránit i v případě, že vás čeká práce, která bude pro vaše nehty představovat velkou zátěž.