Krása a módaMóda

Jak se obléct na ples? Originální nápady pro rok 2024

Jak se obléct na ples? Originální nápady pro rok 2024

Móda se neustále mění. S příchodem nové plesové sezóny jste si možná všimly, že šaty, které byly ještě loni velmi módní, dnes již nefrčí. Muži to mají snadné. Oblek, v němž odchodili taneční jim zpravidla vydrží až do svatby, a ten svatební mohou nosit, dokud se do něj vejdou. Ženy ale obměňují svou garderobu podstatně častěji. Tak tedy, jak se obléct na ples?

  • Originální nápady pro rok 2024 najdete například na Pinterestu.
  • Zvolte něco netradičního. Šaty nemusí být jediná volba.
  • Kvalita a střih je to, na čem záleží!
  • Vždycky můžete sáhnout po nestárnoucí klasice.

Snažte se (ne)vybočovat

Můžete sáhnout po sukni a halence, po takzvaných malých černých nebo zvolit dlouhou róbu či elegantní overal. Vždy je však nutné řídit se požadavky daného plesu. Je rozdíl, jdete-li na vesnickou tancovačku nebo na Ples v Opeře.

Zohledněte svůj věk

Šaty, které máte ještě z tanečních jsou možná krásné, pokud jste však od té doby sfoukla již několik desítek svíček na narozeninovém dortu, patrně pro vás nebudou to pravé ořechové. Není nic horšího než žena, která se navzdory svému věku obléká jako teenagerka. Žena, která se obléká přiměřeně svému věku, působí elegantně a žensky.

Klasika, která nikdy nevyjde z módy

Pokud chcete investovat do plesových šatů větší obnos, ujistěte se, že vybíráte moudře. Některé střihy a materiály jsou totiž natolik nadčasové, že se nemusíte obávat. Jiné ale představují módní výstřelky, které si vezmete na ples jen jednou, a po deseti letech, kdy vám budou ležet nevyužité v šatníku, je vyhodíte. A to je velká škoda!

Sáhněte proto po osvědčené klasice. Na naprostou většinu českých plesů si totiž vystačíte s takzvanými malými černými. Nejde sice o nijak převratný způsob, jak se obléct na ples, originální nápady pro rok 2024 vyzkoušená klasika však snadno překoná.