KrásaKrása a móda

Dopich botoxu: 5 nejčastějších míst aplikace

Dopich botoxu: 5 nejčastějších míst aplikace

Přemýšlíte nad botoxem nebo už jste po této proceduře a zajímá vás, zda se může botox dopíchnout a popřípadě po jaké době? Tak tento článek je pro vás jak dělaný. Navíc se dozvíte více o samotném botoxu, kam se dává a co určitě po aplikaci nedělat.

Doplňování botoxu, popřípadě samotný dopich

Efekt botulotoxinu je dočasný, po první aplikaci vydrží 4 až 6 měsíců, po dalších 6 až 12 měsíců. Nutné je opakování procedur, ale ne dříve než za dva měsíce. Jelikož obvykle stačí základní aplikace a dále, není vyloučeno, že při opakované aplikaci v kratších intervalech si můžete vytvořit protilátky na danou látku a poté při další aplikaci efekt nebude tak působivý. Pokud stále toužíte po botoxu, dejte si minimálně odstup 14 dní, kdy je účinek maximálně projeven.

Nejčastější místa aplikace

Partie, kde se botox aplikuje rutinně:

  • Čelo
  • Kořen nosu
  • Okolí očí
  • Dolní partie obličeje
  • Na krku a dekoltu

Co je botulotoxin

Botulotoxin, často nazývaný jen „botox,“ je jedním z nejsilnějších jedů produkovaných bakterií Clostridium botulinum. Tento jed má schopnost způsobit paralýzu svalů a byl využíván v medicíně pro různé léčebné účely. Nejznámějším použitím botulotoxinu je kosmetická aplikace pro dočasné zmírnění vrásek a mimických linií obličeje.

Co nedělat po aplikaci

Po aplikaci botoxu se nepředklánějte, nepijte 1-2 dny alkohol, neopalujte se, dodržujte klidový režim. Týden necvičte, nechoďte do sauny. 2 týdny nepodstupujte kosmetické ošetření obličeje, či masáže.

Vedlejší účinky

Po zákroku je běžné zarudnutí, zvýšená citlivost ošetřené oblasti i otok. Tyto vedlejší účinky botoxu by však měly odeznít po uplynutí jednoho dne. Někdy se rovněž mohou objevit modřiny. Mezi další nepříznivé faktory řadíme: necitlivost, suchost očí nebo silné slzení, pokřivený úsměv nebo slintání, žaludeční nevolnost či příznaky podobné chřipce.

Shrnutí

Při podání botoxu buďte zcela obeznámeni s jeho účinkem. Při doplňování této látky se nechte odstup minimálně 2 – 4 měsíce, aby nedošlo k vytvoření protilátek. Určitě nezapomeňte i na vedlejší účinky jako jsou modřiny nebo otoky, které zmizí nebo příznaky podobné chřipce.