KrásaNehtyZdraví

Domácí pedikúra na léto: 4 rady, jak mít krásné nohy

Domácí pedikúra na léto: 4 rady, jak mít krásné nohy

Léto je konečně tady a spolu s ním i čas vystavit nohy na slunce. Než je ale ponoříte do písku na pláži nebo obujete do otevřených sandálů, je dobré jim věnovat trochu času a péče. Domácí pedikúra je přitom skvělým způsobem, jak si zajistit krásné a zdravé nohy bez nutnosti návštěvy salonu. Čtěte dále, poradíme vám, jak doma dosáhnout perfektního vzhledu nohou na léto.

Tvrdé paty? Zjemněte pokožku cukrovým peelingem

Vyhlazující cukrový peeling je skvělým řešením pro krásné nohy v každém věku. Pokud máte tvrdé paty a kůži okolo nehtů, peeling rázem vaše nohy zjemní a původní drsnou pokožku změní v hebkou a hladkou. Protože obrušující proces odstraňuje odumřelé kožní buňky, zajistí tím obnovu nových buněk a započne proces regenerace. Navíc při pedikúře dokonale vyživuje a nechává pokožku zklidněnou s příjemnou vůní.

Cukrový peeling snadno připravíte i doma

Letní pedikúru zvládnete i bez pomoci zkušené specialistky v beauty salonu. Stačí si doma připravit vlastní cukrový peeling z ingrediencí, které určitě najdete ve spíži – postačí vám pár lžic krystalového cukru, který naředíte libovolným olejem (doporučujeme například mandlový nebo hroznový, ale dobrou volbou je i olivový). Pokud chcete, aby vaše nohy po aplikaci peelingu hezky voněly, přidejte pár kapek oblíbeného esenciálního oleje.

Cukrový peeling pro jemné nohy
Cukrový peeling pro jemné nohy

Dokonalé nehty za pár minut 

Aby vaše nohy v otevřených botech nadělaly parádu, nezapomeňte v létě pravidelně udržovat i vaše nehty. Stříhejte je podle potřeby minimálně jednou za 3 až 4 týdny, a to ideálně dobrými kleštičkami na nehty nebo nůžkami. Je nezbytné nehty stříhat do rovného tvaru, aby vám po stranách nezačaly zarůstat do kůže – to je nejen bolestivé, ale také nevzhledné a často se pak zákrok neobejde bez lékařské péče. Kůžičku kolem nehtů pak jemně dotvarujte dřevěným či bambusovým dřívkem. 

Tvar dolaďte pomocí pilníku

Nakonec nehty dotvarujte pilníkem, ostré hrany po stranách obruste a jemně zaoblete. Používat můžete například skleněný pilník nebo klasický kovový, tyto varianty sice déle vydrží, ale k nehtům nejsou tak šetrné jako papírový pilník. Nezapomeňte na to, že pilník na nehty na nohou byste měli používat skutečně pouze na nohy a po každém použití jej dezinfikovat. Vyhněte se půjčování pilníku partnerovi či kamarádkám.

Dokonalé nehty za pár minut 
Dokonalé nehty za pár minut 

Nepotrpíte si na barvy? Vsaďte na průhledný lak na nehty

Jakmile máte zjemněnou kůži a hezky zastřihnuté a vytvarované nehty, je čas na nanesení vašeho oblíbeného laku. Před aplikací barevného laku na nehty použijte podkladovou průhlednou bázi, která nehty ochrání před zažloutnutím. Navrch zase naneste takzvaný TOP coat, který prodlouží trvanlivost barvy a předejde rychlému loupání. Jestliže si na barevné laky nepotrpíte, postačí vám i obyčejný průhledný lak na nehty, který jim alespoň dodá lesk. Vsadit můžete i na zpevňující laky, které současně zajistí i jemnou péči a vytvrzení. 

Lak na nehty můžete zvolit barevný i průhledný
Lak na nehty můžete zvolit barevný i průhledný