Další

Do kdy je žena atraktivní: Existuje hraniční věk?

Do kdy je žena atraktivní: Existuje hraniční věk?

Stojíte před zrcadlem, prsty se snažíte vyhladit vrásky na čele a poté váš zrak spočine na povolené kůži na pažích, nechvalné pneumatice okolo bříška a povadlých očních víček. Hlavou vám proběhne otázka, do kdy je žena atraktivní a jestli už to náhodou nemáte tzv. za sebou. Myšlenka, do kdy je žena atraktivní a kdy už přestává být přitažlivá, trápí mnoho žen. Jak to tedy je?

Do kdy je žena atraktivní?

Určitě i vy jste se nad touto otázkou někdy zamysleli. Všichni žijeme v době, kdy přeci jen ctíme nějaké ideály krásy, ačkoli nahlas tvrdíme, že na zevnějšku přece tolik nezáleží a daleko podstatnější jsou vnitřní hodnoty.

Dospějeme-li někdy do doby, kdy se navzájem nebudeme hodnotit zejména podle vzhledu, bude nám na světě jistě mnohem lépe. Teď ale zpět k otázce, do kdy je žena atraktivní a v očích mužů přitažlivá?

Pro někoho ideál, pro jiného ne

Mnoho mužů zastává názor, že ideál ženské krásy jsou ony pověstné míry 90-60-90 a na váze by měla rafička ukazovat okolo šedesáti kilogramů. Tehdy je žena atraktivní a přitažlivá. Jenže co je pro jednoho ideál, pro druhého být nemusí.

Každý vnímáme lidskou krásu svýma očima, proto asi nelze jasně odpovědět, do kdy je žena atraktivní a kdy už naopak atraktivní není.

Jsi tak krásná, jak se cítíš

Bez ohledu na stavbu těla, váhu, výšku, barvu vlasů, očí nebo pleti je žena atraktivní do té chvíle, dokud je sama se sebou spokojená. Jakmile se totiž líbíme sami sobě, je to na nás vidět. Vyzařujeme zdravé sebevědomí, kterého si všímá také okolí.

Takže asi neexistuje jedna konkrétní odpověď, do kdy je žena atraktivní. Pro některé muže bude žena atraktivní ve třiceti letech, pro jiné pak třeba v padesáti a pro další okolo sedmdesáti. Je jasné, že mužům okolo dvaceti budou připadat atraktivní ženy a dívky jejich věku, zatímco by si neuměli představit, že za atraktivní označí ženu na prahu padesátky. Muži okolo čtyřiceti let zase ocení krásu žen jejich přibližného věku a podobně.