Horoskopy

Ctižádostivá znamení: tato 3 znamení si jdou tvrdě za svým!

Ctižádostivá znamení: tato 3 znamení si jdou tvrdě za svým!

Ctižádost je klíčová vlastnost, bez které je dosažení cílů a vlastně i výsledků takřka nemožné. Právě ctižádostivost a cílevědomost nás může výrazně posunout k stanovenému cíli, ať se jedná o zaběhnutí závodu nebo o získání vyšší pracovní pozice. Někdy však tato vlastnost může vést paradoxně k pravému opaku. 

Pokud přeroste v extrém, říká, se že lidé dokáží „jít přes mrtvoly“. Může nás přivést až na hranu etiky nebo zákona. Která jsou přehnaně ctižádostivá znamení, a která se umí držet v nastavených mantinelech a dosáhnout svých snů?

  • Beran
  • Štír
  • Kozoroh

Beran

21. 3. až 20. 4.

Když si Berani něco stanoví, dokáží to a nic je nezastaví! Jsou odvážní, houževnatí a odhodlaní. Nic pro ně není překážkou a manipulovat se sebou také nenechají. Pokud po něčem opravdu prahnou, neberou ohledy na nikoho a na nic. Empatie a city vůči druhým jdou stranou. Beran svoji ctižádostivost v nastavených mezích rozhodně nedrží. Je přímo posedlý vítězstvím. Hluboko uvnitř sebe si totiž nevěří tak, jak prezentuje a má nutkání dosahovat i nemožného .

Štír

24. 10. až  22.11.

Štíři jsou oddáni myšlence, v kterou věří bez ohledu na překážky. Pokud Štír chce, dosáhne všeho, proto se mu raději nepleťte do cesty. Umí tvrdě pracovat, vyčkávat a nezastaví se před ničím. Hranice pro ně tvoří blízcí lidé a partneři. Pokud by cokoliv mělo zasáhnout do jejich blízkých vztahů, sleví ze svých nároků i cílů.

Kozoroh

22. 12. až 20. 1.

Toto znamení ví, co od života chce. Pokud po něčem opravdu touží, neustoupí. Kozorohové jsou nejctižádostivější znamení zvěrokruhu. Zrozenci tohoto znamení doslova žízní po uznání a chvále po celý svůj život. Jejich touha po úspěchu je natolik silná, že neváhají dát všanc i své city. Navíc nikdy nezapomenou na žádnou újmu či křivdu, což je v jejich ctižádostivosti pohání kupředu. Proto také navenek působí nepřístupně až odtažitě.