Recepty

Co na stůl když přijde návštěva: TOP 3 nejchutnější tipy

Co na stůl když přijde návštěva: TOP 3 nejchutnější tipy

Prostřete stůl, máme hosty! Chystá se k vám návštěva a vy si nevíte rady s pohoštěním? Je nám jasné, že chlebíčky dokáže koupit a položit na talíř každý, ale co když chcete něco originálnějšího a lepšího než obvykle? Jsme tady, abychom vám pomohli!

Myslete na dětskou návštěvu

Ze všeho nejdříve se zamyslete nad tím, zda neočekáváte také dětské hosty, protože jejich rodiče (a samozřejmě i děti samotné) potěšíte nejvíce tím, že připravíte pohoštění na stůl pro malé strávníky.

Každé dítě se s chutí zakousne do kousků ovoce napíchnutých na párátko (bez ostrých hran vhodné pro děti) a vložené na pár sekund do rozpuštěné čokolády nebo do dětských sušenek či krekrů. Pokud se v dětské výživě a pochutinách neorientujete, neváhejte požádat o radu prodavačku ve zdravé výživě nebo v drogerii, kde většinou naleznete sekce se speciální výživou pro děti.

Sýrový talíř

Díky přípravě sýrového talíře ušetříte čas v kuchyni a zároveň se postaráte o wow efekt, jakmile vaše návštěva uvidí připravené pohoštění na stole.

Aby sýrový talíř vypadal opravdu luxusně, použijte jako podklad čisté dřevěné prkénko, na které budete jednotlivé sýry pokládat. Pokud přidáte sýr v celku, nezapomeňte doplnit jej malým nožíkem (opět pozor na děti). Jako wow efekt použijte hroznové víno a několik snítek rozmarýnu na ozdobu i provonění zároveň.

Mozarella s rajčátky

Nic vás nepotěší více než vidět, jak rychle vámi připravené pohoštění mizí ze stolu? V tom případě vsaďte na kombinaci oblíbené mozarelly, kterou nakrájíte na tenké plátky a budete střídavě pokládat s nakrájenými rajčátky na velký bílý talíř.

Nakonec přidejte několik lístků bazalky, na které určitě nezapomeňte, protože vytvoří společně s rajčaty a sýrem barevnou a hezky ovoněnou kombinaci, ze které nepůjdou spustit oči a po ochutnání ani ústa!

Přejeme dobrou chuť!