Vlasy

Co dělat s jemnými vlasy? Inspirace pro účesy v roce 2023

Co dělat s jemnými vlasy? Inspirace pro účesy v roce 2023

Jemné vlasy nejsou žádná katastrofa. Pokud jemné vlasy máte, musíte jen vědět, jaký sestřih zvolit, jak potom vlasy učesat a jaké vlasové produkty používat. Obecně platí, že svým vlasům musíte dodat objem. Poradíme vám, jak na to.

Vhodné sestřihy pro jemné vlasy

Jemné vlasy vyžadují tupý sestřih. Vhodnější je, když jsou vlasy spíše kratší nebo středně dlouhé a mají všechny vlasy délku (kromě ofiny, ta je přípustná a vhodná). Postupně sestříhané vlasy nelze doporučit.

Majitelkám jemných vlasů také svědčí výrazné ofiny a patky. Přitáhnou pozornost k obličeji a dají zapomenout na menší objem vlasů.

Tip pro vás: O vlasy se starejte, pravidelně je zastřihávejte. Případné roztřepené konečky by jen zbytečně upozornily na malý objem vlasů. Snažte se také, aby vlasy nebyly rozlítané. Pravidelně si je upravujte, noste v kabelce lak na vlasy.

Vhodné účesy

Máte dlouhé vlasy, ale jsou jemné a řídké? Doporučujeme kratší sestřih, případně vlasy natočit a vytvořit vlny, aby vlasy získaly větší objem. Vyzkoušet můžete i drdol s vlasovou vycpávkou. Díky ní budou vaše vlasy vypadat hustší a bude se zdát, že jich máte více.

Vlasy také můžete zkusit natupírovat. Jak na to? Pomalu a opatrně. Až budou mít vlasy požadovaný objem, sčešte je u hlavy dohladka. Ovšem pozor, pokud pozorujete, že tupírování vašim vlasům neprospívá a ony se lámou, raději netupírujte.

Triky pro větší objem vlasů

  • Kupte si šampon pro větší objem vlasů, a tím vlasy umývejte.
  • Pokud se vám vlasy hodně mastí, myjte je častěji. Mastné vlasy = vlasy bez objemu.
  • Vyzkoušejte suchý šampon, i on vám může s nedostatečným objemem vlasů pomoci.
  • Po umytí vlasů použijte tužidlo pro objem.
  • Nezatěžujte vlasy velkým množstvím stylingových přípravků. Méně je někdy více.