Další

S čím kombinovat pivoňky: nejvíc trendy květiny roku 2024?

S čím kombinovat pivoňky: nejvíc trendy květiny roku 2024?

S pivoňkami se v posledních několika letech roztrhl pytel a není se vůbec čemu divit. Jsou to košatější „kolegyně“ čajových růží, které svou krásou nejednu květinu zastíní. Na rozdíl od jiných stálic z květinářství nejsou tak okoukané, mají několik barevných variant a jejich květy jsou doslova a do písmene obří. Zdobit vám mohou nejen zahradu, ale stejně tak i byt. Květou ovšem jen poměrně krátkou dobu. I to je možná důvod, proč je jejich obliba tak vysoká. Mají totiž punc vzácnosti.

S čím kombinovat pivoňky na zahradě

Pivoňky patří mezi méně náročné trvalky, které můžete na svou zahradu vysadit. Je nutné jim ovšem dopřát dostatek prostoru, protože potřebují kruh o průměru alespoň dva metry. Jsou citlivé na přesazování, a proto už zezačátku počítejte s velkým keřem.

Pivoňky vyžadují podobnou půdu i hnojení jako růže, a proto je možné je zasadit vedle sebe. Musí však mezi nimi být dostatečný rozestup. Vhodné jsou také jiné trvalky s menšími květy jako například denivky, lilie, ostrožky, bělozářky nebo kopretiny. Nádherné jsou také pivoňky zkombinované s vysoko rostlými topolovkami nebo náprstníky.

S čím kombinovat pivoňky ve váze

Pokud chcete pivoňky uvázat do kytice, můžete vsadit výhradně jen na ně. V současnosti je velkým trendem právě kytice založená čistě jen na jedné či více barvách pivoněk. S tímto stylem jistě nikoho neurazíte ani nešlápnete vedle.

Pokud však chcete „méně pivoňkovou“ kytici, pak zkuste zkombinovat veliké květy pivoněk s menšími kvítečky nevěstina závoje a zelenými větvičkami listnatce, eucalyptu, ruskusu nebo blahovičníku. Zkuste také barevně sladit chryzantémy nebo třeba omamně vonící frézie.