Krása a módaNehty

Černobílé nehty: odvaz roku 2024 nebo nadčasová klasika?

Černobílé nehty: odvaz roku 2024 nebo nadčasová klasika?

Černá i bílá barva se řadí mezi barvy, které vnímáme jako základní. Jen těžko si umíme představit, že by se některá z nich k nějaké jiné barvě nehodila. A skutečně! Jak černá, tak i bílá barva patří mezi základní a je možné s nimi doplnit prakticky každou barvu v outfitu. Ten pak bude vždy působit sladěný. To ale samo o sobě neznamená, že bude stejně univerzálně každému slušet.

Jsou černobílé nehty pro každého?

Jelikož se černá i bílá barva nachází na konci spektra, mohou být pro některé až příliš tvrdé. Bílá v kombinaci s bledou pokožkou vám neudělá dobrou službu, a proto se bílé nehty hodí zejména na léto. Oproti tomu černá může působit poněkud tvrdě. Dejte si na ni pozor, pokud jste bledá, jelikož přílišný kontrast nemusí působit dobře. Jak je to ale s kombinací těchto barev?

Černobílé nehty skutečně nemusí sedět každého, oproti jednobarevným variantám ale dokážou eliminovat část svých nedostatků. Pokud tedy toužíte po černobílých nehtech a jste spíš bledší barevný typ, sáhněte po nich raději v létě nebo na podzim, kdy má vaše kůže ještě barvu od sluníčka.

Trend nebo univerzální barevná kombinace?

Černobílé nehty patrně nikdy nebudou patřit mezi klasickou manikúru, jelikož oproti nude nebo červené zkrátka nesluší každému. Pro mnoho nositelek může být černobílá kombinace příliš tvrdá, a raději proto zvolí nějaké barvy, které jsou si barevně bližší. Bílá vypadá krásně, pokud je doplněna o pastelové tóny. Oproti tomu černá působí velmi elegantně spolu s vínovou nebo lahvově zelenou.

Shrnutí

Jestliže se vám černobílá kombinace líbí, jděte do ní! Její nespornou výhodou je snadné kombinování prakticky s jakýmkoli outfitem. Navíc se v této barevné kombinaci dá vytvořit spousta neotřelých a zajímavých vzorů, které učiní vaši manikúru nepřehlédnutelnou.