Další

Celý život bez vztahu: klady a zápory single života

Celý život bez vztahu: klady a zápory single života

Pravděpodobně pro většinu lidí na světě je tím největším snem potkat spřízněnou duši. Partnera, který je bude provázet celým životem. Realita je však často jinde a i ti, kteří právě po tomto z celého srdce touží nakonec končí sami. Být celý život bez vtahu může pro některé znamenat svobodnou volbu, zatímco pro jiné nemilou situaci, s níž se chtě nechtě musí smířit. Jaká pozitiva či negativa skýtá takzvaný single život.

Zápory single života

Ve chvíli, kdy jsme všichni mladí, a i naši přátelé jdou z jednoho vztahu do druhého, nemusí být fakt, že my sami partnera nemáme žádnou překážkou. Okolo nás je totiž mnoho dalších nezadaných lidí. S postupem času se ale dynamika partnerského života mění. Nahodilé vztahy střídají ty trvalejší, které se postupně překlenují v manželství a stále více kamarádů se stává rodiči.

A zejména tato fáze života může být pro singl jedince velmi těžká, jelikož není výjimečné, že přichází o mnoho dosavadních přátel. Těm se totiž mění priority a témata, která jsou pro ně důležitá. A proto si „staří“ kamarádi najednou nemají co říct. Singl jedinci se pak mohou cítit osaměle, a to především v tom případě, kdy není celý život bez vztahu jejich svobodnou volbou. Navíc nezřídka kdy pociťují tlak ze strany své rodiny, jelikož rodiče často touží po vnoučatech.

Klady single života

Ze všech těchto důvodů se může zdát, že žít single život musí být smutné a osamělé. Vždy však záleží na přístupu. Samotný fakt, že jedinec nemá stálého partnera nevylučuje bohatý společenský život. Bylo tomu tak vždy, ale v dnešní době je tento trend dobře pozorovatelný.

Pro některé lidi existují odlišné životní cíle než budování partnerského vztahu a zakládání rodiny. Mohou toužit po realizaci na poli umění, vědy či prahnout po profesním uznání. A je to tak v pořádku.