Krása a módaMóda

Cardigany, kterým by seniorky měly vyhnout: Nejhorší výběr pro jaro 2024

Cardigany, kterým by seniorky měly vyhnout: Nejhorší výběr pro jaro 2024

Kardigan, tedy svetr se zapínáním vepředu, je oblíbenou svrchní vrstvou na teplé letní, ale i teplejší jarní dny. V různých variantách tento typ svetru nosí prakticky všechny generace a u seniorek je velmi oblíbený. Existují však některé typy, které jsou vhodnější spíše pro mladší ročníky a seniorky by se jim měly vyhnout, protože na nich budou vypadat nevkusně, nebo se v nich naopak budou cítit nepohodlně. Víte, jaký kardigan starším dámám nekupovat?

Typy kardiganů, které se nehodí pro seniorky

Svetry se v dnešní době vyrábí z různých přízí, jež jsou splétány do hrubé nebo velmi jemné a tenké struktury. Jednotlivé typy kardiganů se tak mohou lišit jednak vzorováním, materiálem či schopností izolovat proti chladu, jednak střihem a délkou nebo zvláštním provedením či aplikacemi (například umístěním kapes). Seniorky by se při výběru měly zaměřovat především na konzervativnější vzhled a dostatečnou délku. Zde jsou ty, které raději vynechte.

Kardigany s kapucí

Ačkoliv se vám kapuce může zdát jako velmi praktická součást svetru, obecně tento doplněk působí velmi mladistvě až infantilně. Ať už se jedná o menší nebo širokou kapuci, na kardiganu si je můžou dovolit především mladší ročníky. Starší ženy by měly naopak volit spíše zajímavý límec nebo výstřih, který odvádí pozornost od zad a lichotivě modeluje oblast krku.

Příliš krátký kardigan

Na šaty nebo halenku se často používá kardigan velmi tenký jako módní svrchní vrstva. Takto řešený outfit je považován za poměrně formální a konzervativní a hodí se také pro seniorky. V každém případě by měl být tenký kardigan vždy dostatečně dlouhý a ideálně i široký, aby se snadno oblékal. Velmi krátké a úzké kardigany nejsou pro seniorky vhodně ani když jsou tenké.

Kardigan se zvláštními a výraznými vzory

Stejně jako klasický svetr i kardigan nemusí být jednobarevný nebo hladký. Setkáváme se s různými pletenými vzory, materiály a také výraznými barvami nebo jejich kombinacemi. Při výběru kardiganu pro seniorku platí stejná pravidla jako u jiného oblečení, tedy volit méně nápadné vzory, střídmější přirozené barvy a nevýrazné kombinace. Ideální pro nadcházející sezónu jsou tak kardigany v zemitých odstínech, krémové barvě, přírodních tónech a samozřejmě bílé.