KrásaKrása a móda

Březnové účesy pro seniorky: Které jsou nejlepší?

Březnové účesy pro seniorky: Které jsou nejlepší?

Největší vlasové trendy pro rok 2024 jsou poměrně různorodé. Setkáme se s ostrými střihy pixie, objemných drdolů, ale i ofin. A které účesy si letos v březnu zamilují seniorky? Vybrali jsme takové, které jsou šik a zároveň vás omladí!

V duchu lískových oříšků

Zdá se, že chladným tónům letos odzvonilo a slavíme návrat k přirozenosti. V roce 2024 tak přivítáme teplé a zlatavě hnědé barvy vlasů. Ty si zamilovali i blondýnky, které toužily po změně. Lískooříšková barva je odstínem, která vašim vlasům dodá rozměr, bohatost, vaši pleť zahřeje, čímž ji logicky omladí a díky kombinaci máslových tónů vznikne krásný zlatavý efekt. A právě tyto zlaté tóny lichotí každému tónu pleti.

Dlouhý bob s ofinou

Pokud jste si někdy v posledním roce ostříhali vlasy nakrátko a snažíte se přejít zpět k delším vlasům, delší bob s ofinou by pro vás mohl být tím pravým ořechovým. Přidání textury a ofiny k bobu usnadní tento proces dorůstání, které dokonale funguje na řidších vlasech. Krom toho tento účes mohou nosit i ženy, které mají přirozené vlnité nebo rovné vlasy.

Objemné vrstvy

Vlasy supermodelek z 90. let jsou možná tím pravým způsobem, jak zazářit. V březnu se spoléhá na strategické vrstvy, které se řídí vaší přirozenou strukturou. Tento účes je také ideální pro ženy, které se potýkají s řidšími vlasy, protože díky vrstvám můžete získat na objemu. Pokud chcete dosáhnout dokonalého vzhledu, vlasy foukejte odspodu s použitím kulatého kartáče nebo kulmy.

Delší ofina

V roce 2023 vládla vlasovým trendům curtain bangs, a přestože je stále oblíbená, letošní jaro se setkáme spíše s wispy bangs. Jedná se o ofinu, která není příliš objemná a sahá k obočí. Je to ten typ ofiny, díky které vyniknou oči a hodí se téměř k jakékoliv délce nebo textuře vlasů. Dlouhé, krátké nebo kudrnaté, s touto ofinou je poměrně snadné se přizpůsobit každé příležitosti.

Lob ke klíčním kostem

Na rozdíl od klasického lobu po ramena je tento lob o něco kratší a jemné se dotýká oblasti dekoltu. Jedná se o střih, který zahrnuje tupé konce, a díky své univerzálnosti je oblíbenou volbou pro ženy, které touží po menším updatu. Kromě toho tento účes můžete nosit rovný nebo vlnitý a snadno ho můžete nosit ve formě drdolu nebo culíku.