Cviky a vybavení

Boty na dřepy

Boty na dřepy

Dobře provedené a těžké dřepy vyžadují perfektní vybavení. Boty na dřepy by měly tvořit naprostý základ, který rozhodně stojí za investici. V následujícím článku vám představíme nejlepší dle hodnocení naší redakce a jejich recenze.

Tabulka nejlepších bot na dřepy

Do následující tabulky jsme pro vás zpracovali výběr bot na dřepy dle doporučení naší redakce.

Název produktu Orientační cena Výrobce
Adidas Powerlift 4 GZ5876

1 749 Kč Adidas

Nike Romaleos 4 black CD3463-010

4 629 Kč Nike
Workout WORKOUT vzpěračské

2 691 Kč Workout

Recenze nejlepších bot na dřepy

V této sekci vám přinášíme recenze s hodnocením vybraných bot v předchozí tabulce.

Mohlo by vás také zajímat: Nejlepší činky na dřepy


Adidas Powerlift 4 GZ5876

Adidas ve své sérii vzpěračských bot s označením Powerlift cílí na nejméně náročné zájemce o kvalitní boty na trojboj a vzpírání s velmi příznivou cenou. Při dřepech oceníte velmi dobrou pevnost boty, která ale nikterak neubírá pohodlnosti a prostoru pro uložení prstů. Dobrý je i systém utahování pomocí kombinace tkaniček a suchého zipu. Naopak relativním nedostatkem může být v porovnání s ostatními vzpěračkami nižší podpatek, který méně zkracuje dráhu do potřebné hloubky.

Klady

Velmi dobrý poměr ceny ku výkonu

Celkově kvalitní zpracování

Zápory

Nižší podpatek


Nike Romaleos 4 black CD3463-010

Druhé boty na dřepy z našeho výběru naopak patří k těm vůbec nejdražším, které jsou na trhu k dispozici. Zároveň však také nabízejí nekompromisní kvalitu. Vysoký podpatek s velmi pevnou patou je uzpůsoben pro maximální zátěž v jakýchkoliv pozicích. Systém utahování skrze tkaničky a suchý zip zabezpečuje velmi dobré držení na noze. Díky užší špičce je potřeba dávat pozor na výběr správné velikosti tak, aby vaše prsty měly v botě dostatečný komfort.

Klady

Jedny z nejlepších bot na vzpírání a dřepy

Celkově velmi pohodlné

Zápory

Vysoká cena


Workout WORKOUT vzpěračské

Jedná se v podstatě o jakousi levnější alternativu Nike Romaleos. Boty mají velmi podobný design, a přestože jsou vyrobeny očividně z levnějších a méně kvalitních materiálů, stále nabízejí slušný komfort, který naprosto dostačuje pro provádění maximálních výkonů nejen na dřep. Stabilní vysoký podpatek i dobrý systém zavazování/utahování zkrátka dělá ze vzpěračských bot Workout volbu, která je v poměru ceny ku výkonu opět velmi lákavá.

Klady

Kvalita za přijatelnou cenu

Zápory

Na první pohled o něco méně kvalitní materiály


Zdroj: Barbend.com