Krása a módaNehty

Bílé nehty matné: trendy manikúra pro rok 2024

Bílé nehty matné: trendy manikúra pro rok 2024

Pomalu se blíží léto a s ním i doba dovolených. A právě na ně si mnoho žen volí bílou manikúru, která v kombinaci s opálenou pokožkou vypadá naprosto božsky. Pokud vás ale obyčejné bílé nehty nudí, vyzkoušejte trendy variantu v matu. Není na ní nic těžkého a zvládnete ji sama doma.

Gelové bílé nehty

Matné gelové nehty získáte pomocí vhodně zvoleného top coatu s matným efektem. To znamená, že si nemusíte pořizovat speciální barevný lak. Použijte zkrátka ten, který již máte doma. Jestliže bílý gel lak nevlastníte, sáhněte po odstínech Snowflake 28 a Clouds 7 Simply Pure od NANI Nails. Nebo vyzkoušejte odstín White 100 od značky Ruscona. Případně zainvestujte do značky le mini macaron, kterou najdete v síti drogerií DM, a vyberte si jejich odstín Milkshake.

Barevný podklad vytvořte stejně jako obvykle. Pozornost věnujte tvaru nehtů, nepřeskakujte nail prep ani primer a použijte kvalitní base coat. Jakmile budete mít manikúru téměř hotovou, použijte speciální top coat s matným efektem. Levnou variantou je Claresa Top Mat No Wipe nebo Finish Matt od NANI Nails. Top coat s matným finishem má ale většina značek, které jsou na českém trhu dostupné

Klasické bílé nehty matné

Pokud nepatříte k fanynkám gel laku, můžete matného efektu dosáhnout také pomocí běžného laku. Na rozdíl od gel laku, kde matného efektu docílíte použitím vhodného top coatu, máte u klasického laku dvě možnosti. Buďto stejně jako u gel laku zvolíte kombinaci obyčejného laku jako je například JUST white od značky essence a doplníte jej top coatem s matným finishem, nebo sáhnete rovnou po matném laku a finish vynecháte.

Matný finish najdete v regálech značky s-he. Jedná se o jejich ultra matt top coat. Volba této možnosti je výhodnější, jelikož vám manikúra pravděpodobně vydrží delší dobu než při použití samotného laku.