Krása a módaVlasy

Trendy formální účesy roku 2024

Trendy formální účesy roku 2024

Ať už jste příznivcem krátkých nebo dlouhých vlasů, jistě víte, že ne každá jejich úprava je vhodná do kanceláře. Ačkoli plážové vlny působí dokonale a roztomile, na některá pracovní místa jsou možná trochu moc uvolněné. Jaké trendy formální účesy roku 2024 ale zvolit, aby váš styling vypadal elegantně, ne však nudně?

  • Rovné vlasy jsou formálnější
  • Nebojte se účesů
  • Mastné vlasy = tabu
  • Pozor na odrosty
  • Důležitý je celkový vzhled

Rovné nebo vlnité

Vlnité vlasy sice vypadají zpravidla víc žensky a sexy, zvažte ale, jestli právě to je cíl, jehož se snažíte v práci se svým účesem dosáhnout. Ženy s vyžehlenými vlasy často působí mnohem profesionálněji a sálá z nich větší vážnost. A to se může v prostředí, kde často vládnou muži nesmírně hodit.

Učesaná nebo neučesaná

Ne každé pracovní prostředí dává ženám možnost udržovat svůj vzhled bezchybný v průběhu dne. Proč myslíte, že letušky nosí drdoly? Mezi trendy formální účesy roku 2024 ale nepatří pouze ty, přestože mají spoustu výhod. S trochou cviku vám navíc výroba uhlazeného elegantního drdolu nezabere ani pět minut a bude krásný celou vaši pracovní dobu. Zkusit však můžete i různé zapletené účesy.

Elegantní už od kadeřnice

Formální účes si nemusíte vytvářet sama, stačí vymyslet vhodný střih a snadno vám ho vykouzlí už kadeřnice. Zapřemýšlejte nad mikádem nebo zkuste takzvaný long bob. Obojí jsou skvělé volby, pokud chcete působit formálně.

Na co si dát pozor

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv účes, důležité je, aby vaše vlasy nebyly mastné a neumyté. Vypadala byste zanedbaně, a to i navzdory snaze vytvořit si na hlavě odpovídající styling. Pozor si také dejte na přílišné odrosty. Pokud se rozhodnete nechat si aplikovat na vlasy barvu, musíte zkrátka počítat s nutností ji neustále udržovat.