Otázka ideální váhy provází lidstvo již velmi dlouhou dobu. Sice se může zdát, že jde o téma, které se rozšířilo až v posledních desetiletích, opak je však pravdou. Gotický ideál velmi štíhlých žen byl záhy vystřídán barokními plnými tvary často hraničícími až s obezitou. Požadavky na ženskou váhu vycházely z tehdejších standardů krásy, které však neměly nic společného se zdravím.
Váha v kontextu zdraví
V dnešní době se moderní společnost dopracovala do bodu, kdy si začíná uvědomovat, že ideál krásy neleží ani na jedné straně. Čili vaším cílem by neměla být podváha ani nadváha, ale zdravotně nejvýhodnější je pohybovat se v mezích normy. A do těchto mantinelů zpravidla plnoštíhlá žena zapadá.
Plnoštíhlá žena nebývá ohrožována v důsledku příliš vysoké hmotnosti na zdraví. Nemusí se v důsledku své váhy obávat zvýšeného rizika kardiovaskulárních onemocnění ani diabetu apod. Problém nastává ve chvíli, kdy se rušička na váze přehoupne přes určitou hranici. Touto hranicí bývá hodnota 25 BMI, která označuje spodní hranici nadváhy, respektive hodnota 30 BMI představující spodní hranici obezity.
Jak oblékat plnoštíhlou postavu
Každá plnoštíhlá žena disponuje jinými tvary. Někteří nabírají tuk zejména v oblasti boků, jiní především na břiše. Nelze proto přijít s jednoduchým návodem pro výběr správného oblečení. „Zlaté pravidlo“, které můžete uplatňovat vždy však zní, že je vhodné zdůraznit ty části těla, které na sobě máte ráda, a které za zvýraznění stojí.
Ženy s postavou typu „jablko“ nepřibírají na nohou, a ty tak často mívají tvar, za jaký by se nemusela stydět ani modelka. Ukažte je! A podobně i ženy s postavou ve tvaru „hruška“ mají své přednosti. Pyšní se útlým pasem, a proto jim nejlepší službu udělají modely, které pas zvýrazní. Pokud je to i váš případ, zvolte áčkové sukně nebo zavinovací šaty se zavazováním v pase.