Kšiltovka může být skvělým módním doplňkem, ale v některých případech může celkovému outfitu i uškodit. Ukážeme vám, jaké kšiltovky byste letos raději neměly dávat na hlavu i jaké jsou nejčastější chyby při jejich výběru.
1. Nesprávná velikost kšiltovky
Při výběru kšiltovky dejte pozor především na správnou velikost. Ideálně vybírejte takovou čepici, kterou si můžete přizpůsobit obvodu své hlavy. Zaměřte se také na to, jak je kšiltovka vysoká.
2. Nesprávně zvolený druh kšiltovky
Než si koupíte kšiltovku, vyzkoušejte, jaký typ vám sluší. Je vám příjemnější kšiltovka s prohnutým kšiltem nebo ta, která má kšilt rovný? Neřiďte se podle módních trendů, ale spíše podle toho, co vám sedí.
Snapback: čepice s vysokým čelem a rovným kšiltem, plastové zapínání vzadu, širší kšiltovka
Trucker: síťovaná zadní část, širší kšiltovka
Fitted kšiltovka: pramatka kšiltovek, regulační pásek na temeni hlavy
Strapback (baseball cap): kšiltovka se zahnutým kšiltem a zapínáním vzadu
Dad cap: kšiltovka podobná basebalce, ale ne tak pevná, rovnější kšilt
5 panel: kšiltovka vyrobená z pěti látkových dílů
3. Nevhodný styl kšiltovky
Letos určitě vynosíte ažurové (průsvitné kšiltovky). Hlava se vám nebude potit a navíc ještě půjdete s posledními módními trendy. Průsvitné látky a síťovina jsou totiž v módě.
Na dno skříně raději schovejte kšiltovky v army stylu nebo kšiltovky s nejrůznějšími nášivkami. Raději dejte přednost kšiltovkám jednobarevným.
Kšiltovka a její kombinace
Kšiltovka se určitě hodí k jakémukoliv sportovnímu outfitu. Bez obav ji však můžete obléci i k elegantnějším kouskům. Běžně se nosí k denimovým kalhotám, ale obléci ji můžete i ke cargo kalhotám nebo třeba k šatům. Pamatujte však na to, že k elegantnějším kouskům oblečení se hodí spíše kšiltovky značkové než ty obyčejné sportovní.