Dostat zásnubní prsten je pro mnoho žen vytouženým okamžikem. Není se čemu divit, že se poté s prstýnkem náležitě chlubí. Do svatby jej hrdě nosí, ale poté nastane okamžik, kdy jim jejich drahá polovička během obřadu na prst navlékne snubní prstýnek. A co teď s tím zásnubním? Může být snubní a zásnubní prsten na jednom prstu? Nebo se to nehodí?
Snubní a zásnubní prsten na jednom prstu – ano nebo ne?
Málokterá nevěsta se chce svého zásnubního prstýnku vzdát. Přeci jen je pro ně vzpomínkou na důležitý okamžik v jejich životě. Jenže kde ho nosit, když jeho místo zaujme prsten snubní? Je vhodné nosit snubní a zásnubní prsten na jednom prstu?
To jsou otázky, které možná právě teď řešíte i vy. Kam se zásnubním prstenem, když prsteníček levé ruky začne zdobit snubní prstýnek? Odložit ho do krabičky? Nebo jej nosit na druhé ruce? A co takhle mít oba dva na jednom prstu?
Ne všude je zvykem nosit prsteny na levém prsteníčku
Tady u nás je zažitým zvykem, že ženy nosí snubní i zásnubní prsteny na prsteníčku levé ruky. Pro většinu z nás je to tak naprostá samozřejmost. Věděli jste ale, že ne všude ve světě je to stejné? V některých částech Evropy je naopak zažitým zvykem nosit prsten na prsteníčku praví ruky. Proč? Jedná se totiž o kulturní i náboženskou tradici.
Co z toho pro vás plyne? Pakliže vám není příjemné nosit snubní a zásnubní prsten na jednom prstu, nic vám nebrání nosit zásnubní prstýnek na pravé ruce. Snubní prsten by měl přeci jen zůstat na levém prsteníčku.
Zásnubní prsten v den svatby – mít nebo nemít?
Možná už máte jasno, že po svatbě budete nosit snubní a zásnubní prsten na jednom prstu. Co se ale svatebního dne týče, během obřadu je vhodné zásnubní prsten buď úplně sundat, nebo si jej navléknout na jiný prst. Po obřadu už ale můžete oba „kroužky“ nosit dle libosti.