Jaký je ten nejlepší hřeben na mokré vlasy? A měly by se mokré vlasy vůbec česat? Okolo tohoto tématu je mnoho otazníků a řada lidí tak netuší, co je vlastně správně.
Jak vybrat hřeben na mokré vlasy
Jaký používat hřeben na mokré vlasy, abychom hřívě zbytečně neubližovali? Všichni přece dobře víme, že mokré vlasy jsou citlivé a náchylné na poškození. Zde jsou proto tři praktické tipy, kterých se můžete držet, až budete vybírat ten správný hřeben na mokré vlasy.
- Čím větší zuby, tím lepší
- Méně zubů je více
- Plast v tomto případě nevadí
Tip první: čím větší zuby, tím lepší
Hledáte-li hřeben na mokré vlasy, se kterými si budete moci své kadeře bez výčitek rozčesávat i po umytí, pak se držte rady, že čím větší zuby, tím lepší. Hřeben s většími zuby mokrými vlasy krásně „projede“, aniž by hrozilo, že se do vlasů nepříjemně zamotá.
Tip druhý: méně zubů je více
Druhý tip souvisí s tím prvním. Chcete-li si rozčesávat mokré vlasy, pak ideálně sáhněte po hřebenu, který má méně velkých zubů. Opět platí, že je zde pak nižší riziko toho, že se vlasy budou různě cuchat a zbytečně se tak naruší.
Tip třetí: plast v tomto případě nevadí
I když se obecně doporučuje používat kartáče s přírodními štětinami, v případě hřebenu na mokré vlasy to tak úplně neplatí. Plast po mokrých vlasech pěkně klouže, proto pokud si chcete česat vlasy po umytí, volte plastový hřeben.
Věčné dilema: česat mokré vlasy nebo nečesat?
Určitě i vy už jste někdy někde slyšeli, že by se mokré vlasy neměly česat vůbec. Mokré vlasy jsou křehké a neuváženým česáním je skutečně můžete poškodit. Pokud ale patříte k ženám, kterým se vlasy hodně cuchají, nevyhnete se tak úplně tomu, abyste nemuseli do mokrých kadeří zasáhnout hřebenem. V takovém případě pro sebe a své vlasy alespoň vyberte vhodný hřeben, který sníží riziko poškození vlasů.