KrásaNehty

7 rad, jak se starat o gelové či akrylové nehty, aby vám dlouho vydržely

7 rad, jak se starat o gelové či akrylové nehty, aby vám dlouho vydržely

Akrylové i gelové nehty jsou oblíbenou volbou mnoha žen, které chtějí mít dlouhotrvající a krásně pěstěné nehty. Správná péče o umělé nehty je však nezbytná, abyste si užili jejich krásu a pevnost co nejdéle. Nevíte, jak na to? Čtěte dále, prozradíme vám 7 rad, jak se starat o akrylové a gelové nehty a prodloužit tak jejich životnost.

Vše začíná výběrem kvalitního studia

Prvním a nejdůležitějším krokem k dlouhodobému udržení umělých nehtů je najít si zkušeného a kvalifikovaného odborníka na gelové nehty – ať už nehtařku, nebo nebo nehtaře. Pouze s odborníkem, který používá kvalitní produkty a správnou techniku, budou vaše nehty vypadat skvěle a vydrží vám dlouhou dobu. Správnou volbou je také komplexní beauty studio. 

Vše začíná výběrem kvalitního studia
Vše začíná výběrem kvalitního studia

Chraňte nehty při každodenních činnostech

I když jsou umělé nehty považovány za odolné, je stále důležité chránit je při každodenních činnostech. Používejte rukavice nejen při mytí nádobí, ale také při úklidu nebo v práci, abyste minimalizovali kontakt nehtů s agresivními chemikáliemi a s vodou. 

Naučte se s umělými nehty manipulovat

Pro dlouhodobý pěstěný vzhled je také nezbytné umět s umělými nehty správně manipulovat při každodenních činnostech. Dbejte opatrnosti při sportu i práci, a pokud máte umělé nehty dlouhé, snažte se manipulovat spíše bříšky prstů, abyste předešli zlomení. Vyhněte se také pádům, které by mohly poškodit vaše nehty.

Udržujte vzhled umělých nehtů pomocí pilníku
Udržujte vzhled umělých nehtů pomocí pilníku

Udržujte nehty v suchu

V každém případě je také důležité udržovat vaše nehty v suchu. Voda a vlhkost totiž mohou oslabit gelový i akrylový povrch a vést k brzkému odloupnutí. Při činnostech, které vyžadují namáčení nehtů ve vodě, používejte ochranné rukavice a snažte se udržovat vaše nehty i ruce suché a co nejvíce čisté.

Udržujte nehty v suchu
Udržujte nehty v suchu

Udržujte vzhled umělých nehtů pomocí pilníku

Pravidelné pilování a tvarování umělých nehtů vám pomůže udržet déle jejich krásný vzhled. Používejte jemné pilníky a vyvarujte se hrubých nešetrných pohybů, které by mohly poškodit gelový i akrylový povrch. Pokud si nejste jisti, raději svěřte tuto úlohu odborníkovi na umělé nehty. Vhodnou volbou jsou ale i domácí elektrické pilníky na nehty, které odvedou dobrou práci s minimem úsilí.

Jak pečovat o gelové nehty
Jak pečovat o gelové nehty

Používejte nehtový olej pro hydrataci

Umělé nehty mohou někdy vysušovat přírodní nehtovou kůžičku. Abyste udrželi nehty zdravé a hydratované, používejte olej pro péči o nehty a jejich okolí, který zakoupíte v lékárně i v drogerii. Jako alternativu ale můžete také použít olej z jojobových semen, mandlový olej nebo kokosový olej.

  • TIP: Udělejte si zkrášlovací rituál alespoň jednou za 3 dny, při kterém nanesete olej na nehty a nehtovou kůžičku a jemně vmasírujete.

Dodržujte zásady hygieny

Hygienická péče je nezbytná pro udržení zdravých umělých nehtů a také nehtového lůžka. Pravidelně si myjte ruce tak, jak jste zvyklí, používejte antibakteriální mýdlo a dezinfikujte nástroje, které používáte pro péči o nehty. Dbejte také na čistotu prostředí, ve kterém s nehty manipulujete. Když už se vám pod nehet dostane větší nános špíny, rozhodně se ji nesnažte mechanicky odstranit ostrými nástroji a nechte péči raději na odborníkovi.

Dodržujte zásady hygieny
Dodržujte zásady hygieny