Cviky a vybaveníKrásaZdraví

5 tipů na domácí cvičení

5 tipů na domácí cvičení

V dnešním článku se podíváme na souhrn aktivit a cvičení, které můžete provádět sami nebo s partnerem či kamarádkou v pohodlí domova. Vybrat si můžete cvičení, ke kterému nepotřebujete žádné pomůcky, nebo cvičit společně s činkami či posilovacími trenažéry. Zajímají vás konkrétní tipy na druhy cvičení? Pak si nenechte ujít následující řádky.

Posilování s vlastní vahou

Posilování s vlastní vahou, to jsou staré dobré výpady, kliky, sklapovačky a další cviky, které možná znáte ze školy či jiného zařízení a které stále fungují a dobře s nimi nejen protáhnete svaly, ale i při vícero opakováním a pravidelném cvičení svaly také zpevníte a vyrýsujete svou postavu.

Posilování s vlastní váhou je oblíbené
Posilování s vlastní váhou je oblíbené

Cvičení s jednoručkami

Cvičení s jednoručkami je vhodné pro posilování a vyrýsování svalů, ale i pro zpestření tréninku. Zvýšíte s ním nejen svou​​ tělesnou sílu, ale zlepšíte také výbušnost, kondici a odolnost. V porovnání s posilovacími stroji ve fitness centru navíc jednoručky nabízejí mnoho výhod, dají se využívat s vícero cviky a snáze se přizpůsobují přirozené dráze pohybu člověka. 

Cviky s jednoručkami
Cviky s jednoručkami

Jóga

Jóga existuje v mnoha různých provedeních, takže si na své přijdou méně i více pokročilí cvičenci. Cvičit jógu přitom můžete sami, kdy si sestavíte vlastní sestavu cviků, nebo s doprovodem. Například powerjóga je cvičení vycházející z klasické jógy, ze které přebírá většinu cviků, ovšem nadto zahrnuje také strečink a posílení svalů. 

Jóga je vhodná pro muže i ženy
Jóga je vhodná pro muže i ženy

Pilates

Pilates je druh cvičení skvělý pro posílení středu těla, který se dříve hojně využíval při rehabilitacích. Získáte díky němu ploché břicho a zvýrazníte pas, a přitom, co posilujete svaly, navíc také spalujete kalorie. Ovšem nejen to, pilates je skvělé cvičení také při bolestech zad nebo při svalové dysbalanci. 

Pilates pro zpevnění středu těla
Pilates pro zpevnění středu těla

Jízda na rotopedu nebo jiném trenažéru

Jízdu na rotopedu nebo jiném trenažéru můžete v domácím prostředí provádět dokonce i u televize. Rotoped či jiný posilovací trenažér je výborným řešením nejen do zamračeným dnů či tehdy, kdy se vám nechce do posilovny. Nevýhodou je, že tyto stroje zabírají poměrně dost místa.

Pokud doma cvičit nemůžete, vyražte ven
Pokud doma cvičit nemůžete, vyražte ven