Další

5 nejlepších podzimních destinací pro důchodce

5 nejlepších podzimních destinací pro důchodce

Důchod je ideálním obdobím splnit si své cestovatelské sny, na jejichž uskutečnění jste doteď neměla čas. Na podzim můžete vyrazit i do vzdálených exotických oblastí, které vás uvítají příjemným podnebím a menším turistickým ruchem. Jistě vás potěší i cenová dostupnost podzimních zájezdů. Které destinace je nejlepší navštívit právě teď?

Rhodos

Ačkoliv je koncem října na většině řeckých ostrovů na koupání poměrně chladno, Rhodos nabízí díky své jihovýchodní poloze pěkné počasí až do konce měsíce. Je zde totiž z celého Řecka nejteplejší moře a výrazně teplejší a stabilnější klima. Na přelomu října a listopadu preferujte ubytování na jihovýchodně orientované části ostrova, kde jsou na podzim pláže s nejteplejší vodou. 

Kanárské ostrovy

Byť sem cesta trvá o trochu déle než do oblíbeného Španělska nebo Řecka, jsou Kanárské ostrovy jednou z nejpopulárnějších podzimních destinací v Evropě. Všechny z těchto atlantských ostrovů vám nabídnou příjemné teploty a dostatek slunce. Obecně nejteplejší jsou na podzim ostrovy Fuerteventura a Lanzarote a to protože leží nejblíže ke břehům Afriky. Lanzarote navíc vyniká pozoruhodnou sopečnou krajinou.

Egypt

Egypt je sázkou na jistotu po celý rok. Pobyt od června do září se zde ale může proměnit v nepříjemnou “saunu”. Nejlepší dobou pro dovolenou u Rudého moře je proto podzim. V říjnu je moře krásně teplé. Například v oblíbené destinaci Marsa Alam dosahuje okolo 27°C. I tak zde ale bývá v říjnu poměrně vedro. Naopak listopad v Egyptě má tu výhodu, že jen málokdy teplota vzduchu překročí 34°C.

Spojené arabské Emiráty

Jistotu slunečného počasí a moře s teplotou okolo 30°C nabízí říjnová Dubaj. V poslední době se jedná o jednu z nejoblíbenějších destinací, která vyniká stabilním počasím, futuristickou architekturou a nekončící zábavou. Přitom nejlevnější zájezdy pořídíte už od 10 000 Kč. Výhodou jsou i přímé lety z Prahy, které trvají okolo 6 hodin! Klidnější pobyt s resorty přímo u pláže nabízí například emirát Ras al Khaimah.

Srí Lanka

Toužíte pro pravé exotice pro náročné? Pak ochutnejte podzimní Srí Lanku. Ostrov leží v Indickém oceánu jižně od Indie a nabízí celoročně stabilní tropické podnebí. Pobyt zde vám nabídne kombinaci relaxace na nádherných plážích, návštěv muzeí drahokamů a výletů na čajovníkové plantáže. A cena přitom není nijak vysoká. Začíná už na 22 000 Kč.