Výživa a doplňky

Za jak dlouho působí Šaratice

Za jak dlouho působí Šaratice

Šaratica je přírodní minerální voda, která pomáhá lidem, kteří mají problémy s poruchami trávení či zácpou. Pomáhá tělu k očištění od škodlivin, a proto po jejím využití mnoho z nás pravidelně sahá. V následujícím článku vám zodpovíme na otázku za jak dlouho působí Šaratice, protože k nám do redakce opakovaně přicházela.

Rychlost působení

Jak bylo již řečeno v úvodu článku, používá se Šaratica především na problémy s trávením a zácpou. Z tohoto důvodu se konzumuje hlavně pro účely pročištění a díky svým projímavým účinkům.

Doporučuje se ji konzumovat zhruba v množství 150 až 220 ml, přičemž tato dávka by měla přinést projímavé účinky již v časovém rozmezí 1 až 3 hodin (Zdroj: praktickelekarenstvi.cz). Jedná se proto o poměrně rychlou a účinnou úlevu.

Mohlo by vás také zajímat: Jak dlouho bolí břicho po kolonoskopii

Na jakém principu funguje

Výše zmíněné účinky jsou umožněny díky velkému obsahu solí, které se v Šaratici nachází. Díky složení voda v zažívacím traktu ředí škodliviny, které následně mohou snažší cestou opustit lidské tělo. Ve střevech pak Šaratice zase zabraňuje zadržování a vstřebávání škodlivých látek (Zdroj: saratica.cz).

Pokud vás problémy trápí dlouhodobě navštivte doktora

Šaratica může být díky svým účinkům velmi vhodná pro celou řadu lidí. Pokud však vaše problémy se zácpou a nadýmáním přetrvávají delší dobu, nebojte se navštívit vašeho lékaře a požádat o odbornou pomoc.