Cviky a vybavení

Workout cviky pro ženy

Workout cviky pro ženy

Chcete cvičit s vlastním tělem, ale nemáte dostatek inspirace pro vhodné cviky? V následujícím článku vám představíme ty nejlepší workout cviky pro ženy dle výběru naší redakce a rozebereme si jejich specifikace. Snadno si tak můžete sestavit trvale udržitelný tréninkový plán podle svých představ.

Princip skladby tréninku

Hned na začátek je nutné konstatovat, že workout cviky pro ženy se nikterak zásadně neliší od klasických cviků vhodných pro muže. V podstatně jediný tvoří v některých případech využití různých způsobů dopomoci tak, aby byly cviky pro ženy snadněji proveditelné a mohly je provádět se správnou technikou i přes jejich vysokou náročnost.

Shyby

Náš článek nemůžeme začít jiným cvikem než shyby, které tvoří naprostý základ každého workoutového tréninku. Zabírají při nich hlavně zádové svaly, ale také paže nebo předloktí. Volit můžete různé varianty úchopů (nadhmat, podhmat, paralelní). Pro ženy pak může být shybování velmi náročné, a proto je dobrou alternativou využití pomoci odporové gumy nebo asistence sparing partnera, který při cvičení může lehce nadnášet nohy.

Mohlo by vás také zajímat: Nejlepší pečivo při hubnutí

Dipy

Další cvik na horní polovinu těla s hlavním zaměřením na prsa a tricepsy. I zde platí, že se jedná o poměrně náročný cvik, takže je možné ho provádět s dopomocí sparing partnera, který dle potřeby lehce přidržuje a nadzvedává nohy cvičence.

Kliky

I tento cvik cílí primárně na svaly horní poloviny těla (zejména prsních svalů a paží). V provedení na workoutovém hřišti můžete využít různých tyčí pro upravení sklonu a směru záběru. Ve variantě pro ženy je možné cvik odlehčit položením kolen na zem, čímž dojde k rozložení zátěže zlehčení cviku.

Přednožování

Ženy do svých tréninkových plánu často rády řadí cviky s primárním zaměřením na břicho a své zastoupení by samozřejmě měly mít i ve workoutovém cvičebním plánu. Ideální variantou je například přednožování, které je možné provádět s různou obtížností. Pro začátečnice bude vhodné využití zapření o hrazdu pod lokty, pokročilejší pak mohou využít varianty ve visu.

Bulharské dřepy

V žádném tréninku pro muže ani ženy by nemělo být opomenuto ani řádné procvičení noh. Workoutové hřiště vyloženě vybízí k zařazení bulharských dřepů prováděných na jedné se zapřením druhé nohy o nižší hrazdu. Nejedná se o nikterak náročný cvik, takže pro většinu žen by měl být zvládnutelný a zároveň při něm dochází k dostatečnému zapojení svalů dolní poloviny těla.

Zdroj: self.com