Zdraví

Vroubkaté nehty

Vroubkaté nehty

Máte vroubkaté nehty a rádi byste tento problém vyřešili nebo vás zajímá jeho přesná příčina? V následujícím článku si zodpovíme na všechny vaše otázky související s tímto tématem a nabídneme vám možná řešení.

Horizontální vroubky na nehtech

Pokud se vám na nehtech objevují vroubky, důležité je sledovat, v jakém směru jsou alokovány. Horizontální vroubky mohou totiž znamenat předzvěst některých zdravotních problémů. Často jsou důsledkem poruchy tvorby rohoviny a obvykle se objevují po různých infekčních onemocněních. Také mohou značit nekvalitní výživu a absenci některých pro tělo důležitých látek, větší míru stresu nebo prodělání vysoké horečky.

Protože nehty postupně odrůstají, je podle nich možné obvykle identifikovat i časové období, ve kterém daný problém nastal.

Vertikální vroubky na nehtech

Vertikální nebo také svislé vroubky na nehtech jsou naopak naprosto běžným projevem lidského organismu. Nejčastěji se objevují v důsledku zhoršeného trávení živin. Ty jsou spojené zejména s věkem člověka a ve stáří se tak objevují vertikální vlnky na nehtech u velké většiny lidí.

Mohlo by vás také zajímat: Je kebab zdravý

Návštěva lékaře a přesná diagnóza

Ačkoliv vám výše uvedené informace mohou dát určitou představu o tom, jaké problémy se na vašich nehtech projevují, vždy je lepší zkonzultovat konkrétní případ s vaším ošetřujícím lékařem. Ten zná váš zdravotní stav, může vám provést všechny důležité testy a zjistí přesnou příčinu. Pokud tedy problémy přetrvávají dlouhodobě nebo se zintenzivňují, měli byste konzultaci s doktorem rozhodně zvážit.

Zdroj: Webmd.com