Vlasy

Účesy pro řídké vlasy, které omladí: vysoký culík 3x jinak

Účesy pro řídké vlasy, které omladí: vysoký culík 3x jinak

Jste majitelkou řídkých vlasů? Jestliže ano, už jste si pravděpodobně stačila všimnout, že vaše vlasy jsou jemné, sušší a je složité je tvarovat. Nezoufejte. S našimi tipy na omlazující účesy budete hrdou majitelkou řídkých kadeří. Klíčem je vysoký culík!

Vysoký culík

Jedná se zároveň o žhavý trend pro rok 2024.

Nebojte se dlouhých vlasů a jestliže po nich toužíte, nechejte si je narůst, i když máte řídké kadeře. Vysoký culík totiž nejlépe vypadá s dlouhými vlasy. Díky našim tipům bude vysoký culík vaším trendy doplňkem a zároveň se díky němu budete cítit i vypadat mladší.

Jak na vysoký culík?

Základem je tupírování na temeně hlavy, které provedeme ještě před stahováním vlasů nahoru. Nejlépe nám to půjde s tupírovacím hřebenem. Jestliže máte řídké vlasy, neváhejte a pořiďte si jej.

Následuje stažení vlasů do culíku, co nejvýše to půjde. Poté provedete uchycení tenkou gumičkou v barvě vašich vlasů.

Tip pro vás! Řídkým vlasům vždy dopřejte tenké gumičky ve stejné barvě vašich vlasů, aby to opticky nevypadalo, že jich máte ještě méně.

Teď už přejděme k jednotlivým tipům na konkrétní vysoké culíky.

Rovný vysoký culík

Abyste docílily dokonalého rovného culíku, který vám bude splývat na krk a záda, vyžehlete kadeře pomocí žehličky na vlasy. Jelikož máte řídké vlasy, žehlete rychlými tahy na teplotu maximálně 170 stupňů. Před tepelnou úpravou použijte vždy přípravky na ochranu vlasů!

Aby vlasy v rovném culíku nepůsobily příliš řídce a unaveně, natupírujte záhyb vlasů, po kterém culík volně splývá na krk a záda.

Párkový culík

Název pro tento culík jsme odvodili podle toho, že připomíná špekáčkové párky na šňůrce, ale pro vaše vlasy bude dokonalý.

Postup je stejný jako u každého vysokého culíku výše – na temeni natupírovat a umístit jej co nejvýš. Vlasy však nežehlíme, pouze si nachystáme více stejných tenkých gumiček, pomocí kterých kadeře v culíku sepneme v pravidelných rozestupech vždy pár cm od sebe.

Pletýnkový culík

Začátek je opět stejný – na temeni natupírovat a umístit jej co nejvýš. Poté splývající vlasy zapletete do pletýnky. Abyste zakryly řídké kadeře, pletýnku příliš nestahujte, ale nechte pramenům vlasů více prostoru.