Krása a módaVlasy

Svatební účesy s květinami: tipy na svatební sezónu roku 2024

Svatební účesy s květinami: tipy na svatební sezónu roku 2024

Svatební účesy s květinami se staly v posledních několika letech skutečným hitem. S tím, jak se rozmohl trend zahradních a boho svateb, se živé květiny dostaly opět na výslunní.

Zvažte několik pro a proti

  • Živé květiny vypadají zpravidla lépe než umělé napodobeniny
  • Některé živé květiny nevydrží celý den
  • Je potřeba květiny kvalitně ošetřit
  • Živé květiny se hodí jako doplněk jen do některých účesů

Zamyslete se nad tím, jak vaše svatba bude probíhat. Pokud budou podmínky vhodné, není důvod, proč byste do živých květin nemohla jít. Je však potřeba zvážit takové věci jako počasí. Příliš horký den urychlí zvadnutí květin. Pokud je navíc vaše svatba naplánována od časného rána až do pozdní noci, měla byste mít možnost květiny z účesu na večerní párty vyndat.

Květinovou ozdobu do vlasů by vám měla v ideálním případě připravit vaše floristka. Je totiž vhodné, aby byla sladěna s vaší svatební kyticí. Květinářky navíc ví, jaké přípravky na květiny použít, aby zvýšily jejich výdrž. Navíc mají informace, které druhy zvolit.

Tipy na svatební účesy s květinami

Květiny vypadají krásně do většiny účesů. Zjednodušeně je možné tvrdit, že každý účes, který lze doplnit o běžné vlasové ozdoby, je možné doplnit také o ty z živých květin. Veškeré drdoly či polodrdoly je vhodné zkombinovat s menšími květinovými ozdobami, do rozpuštěných vlasů se ale lépe hodí různé čelenky nebo věnečky.

Tip: Pokud plánujete svatbu v boho stylu a toužíte po rozpuštěných vlasech, vytvořte si jednoduchý věneček jen za pomocí drátku a větviček eukalyptu.

Eukalyptus nastříhejte na kousky o délce asi pět až deset centimetrů a ty splétejte postupně k drátku. Vytvoříte tak ozdobu, která vám bezpečně vydrží nejen ve váš svatební den. Můžete si ji proto vyrobit i s několikadenním předstihem.