Krása a módaNehty

Ombré nehty se třpytkami: jak na ně snadno a rychle

Ombré nehty se třpytkami: jak na ně snadno a rychle

Vytvoření ombré nehtů sice může působit poměrně složitě, opak je ale pravdou. Pokud ovládnete správnou techniku, nezabere vám vytvoření ombré efektu o moc delší čas než obyčejné lakování

Jak na ombré nehty se třpytkami

Začátek každé manikúry by měl být stejný. Nehty musíte připravit na lakování. To znamená, že všechny pečlivě upravte do požadovaného tvaru a zatlačte kůžičky pomerančovým dřívkem. Pokud je to potřeba, nebo pokud se chystáte na gel lak, srovnejte povrch nehtu pilníkem. Pokud totiž povrch nehtu lehce pilníkem zdrsníte, lak vám na něm bude o mnoho lépe držet. Ze stejného důvodu také nikdy nepřeskakujte podkladovou bázi.

  • Na upravený nehet naneste podkladovou bázi
  • Na houbičku namalujte dva nebo tři barevné pruhy
  • Naťupejte na nehet
  • Dozdobte třpytkami
  • Aplikujte top coat

Ombré nehty se třpytkami vytvoříte jednoduše. Nejlépe se pracuje s houbičkami, které jsou na to přímo určené, použít ale můžete například i beauty blender. Na houbičku naneste vedle sebe dvě nebo tři barvy, které chcete kombinovat.

Pomocí houbičky obtiskněte barvy na nehet. Tím, že budete proces opakovat a pokaždé houbičku trochu posunete, docílíte rozmazaného ombré efektu. Barvu můžete nanášet i ve více vrstvách.

Jakmile budete mít hotový ombré efekt, můžete aplikovat i třpytky. Případně některý z nehtů zkuste udělat třpytkami celý.

Na závěr nezapomeňte na top coat.

Tip na závěr

Na trhu dnes seženete i takové laky, které jsou schopné vytvořit ombré efekt i samy o sobě. Jedná se o přípravky určené na tvorbu takzvané Baby Boomer manikúry, která je v podstatě ombré v odstínech podobných klasické francouzské manikúře.

Podívejte se tedy například na značku Neonail a vyzkoušejte jejich Baby Boomer Nude Base nebo o téže značky Baby Boomer Rose Base. Zejména pokud s ombré efektem začínáte, je lepší zvolit takové laky, které jsou k tomuto účelu určené, protože se vám s nimi bude snáz pracovat.