Krása a módaVlasy

Praktický účes polodlouhé vlasy: long bob jako hit roku 2024

Praktický účes polodlouhé vlasy: long bob jako hit roku 2024

Polodlouhé vlasy jsou ideálním kompromisem mezi krátkými a dlouhými střihy. Je to délka, která sluší jak mladým dívkám, tak i mnohem starším ročníkům. Polodlouhé vlasy jsou velmi nadčasové a jen tak nevyjdou z módy. Bohužel je někdy obtížné je zkrotit.

Co to je long bob?

Možná už jste tento název slyšeli, možná nikoli. Long bob je označení pro střih, který připomíná delší mikádo. Vlasy v tomto případě sahají těsně k ramenům a mohou být dále sestříhány. Vzpomeňte si například na Rachel ze seriálu Přátelé. Pro ni byl podobný účes v jednu dobu typický. A je to skutečně velmi praktický účes. Polodlouhé vlasy totiž zkrotíte snadno. Na rozdíl od dlouhých účesů netrvá jejich styling hodiny.

Jak se o long bob starat

Long bob působí velice elegantně. Můžete snadno přecházet od vyžehlené varianty k vlnité a naopak. Obě verze většině žen sluší. Je ovšem důležité nezanedbat péči. Mytí a foukání zde totiž hraje důležitou roli, a pokud si nevíte rady, zeptejte se své kadeřnice. Jistě vám ráda poradí, jak se o nový účes starat.

Hrát si můžete nejen se střihy, ale též i s barvami. Přestože je long bob totiž praktický účes, polodlouhé vlasy nemusí působit nudně. Zkuste sáhnout do barev. V letošním roce táhnou vedle klasických barev například i pastelové odstíny růžové, které zejména v kombinaci se studenou středně tmavou hnědou vypadají vskutku nádherně.

Co s ním?

Přesto však mají polodlouhé vlasy určitá omezení. Při práci s nimi musíte respektovat zejména jejich nedostatečnou délku. Zapomeňte proto na copy stočené na jedno rameno nebo složité drdoly. I obyčejný vysoko posazený culík vám ale velmi zjednoduší život.

Vždycky navíc můžete sáhnout po různých příčescích, které dotvoří váš culík či zvětší objem vašeho drdolu.