Vlasy

Platinová blond barva na vlasy: Jak na ni a komu sluší? 3 tipy pro plavovlásky

Platinová blond barva na vlasy: Jak na ni a komu sluší? 3 tipy pro plavovlásky

Platinová blond barva vlasů je snem mnoha žen. Které z nás skutečně sluší a jak jí nejlépe dosáhnout?

Co je platinová blond

Platinová blond barva na vlasy je velmi světlý blond odstín. Tento barevný tón je tak světlý, že přechází až téměř do bílé.

V kadeřnickém světě existuje několik podobných odstínů. Platinová blond se tak podobá kouřové blond, což je odstín s mírně popelavým nádechem, který je ale tmavší než klasická platina. Do jisté míry se shoduje i s ledovou blond, ale na rozdíl od ní má platina stříbřitý, kovový nádech.

Jedná se tak o chladný odstín, který je lichotivý pro chladné barevné typy. Sluší hlavně světlému nebo střednímu tónu pleti. Velmi dobře dovolí vyniknout hlavně vašim očím a celkově zdůrazní rysy tváře.

Platinová blond je odvážná a kontrastní, měla byste se tak připravit na to, že s touto vzbudíte pozornost. Působit v ní budete velmi sexy. Tato barva zajímavě rámuje vaši tvář.

Pro koho se hodí platinová blond

Nejjednodušší budou mít přechod na platinovou blond plavovlasé dámy, důkazem je třeba Taylor Swift. Pokud jste přírodní tmavovláska, nijak to nošení platinové blond nevylučuje. Platina vypadá krásně i v kombinaci s tmavým obočím, jak předvedla třeba známá rebelka Kristen Stewart.

Jen musíte mít na paměti, že odbarvení pro vaše kadeře znamená extrémní zátěž. Mohou po použití zesvětlovače zůstat poškozené a vysušené a mít sklon k lámavosti. Peroxid může způsobit podráždění pokožky hlavy.

Platinová blond je také náročnější na péči, svoje kadeře musíte intenzivně hydratovat a používat toner pro odstranění nežádoucích žlutých odlesků. Každých 4 až 6 týdnů bude taktéž nutné obnovit barvu u kadeřníka. Pokud se náročné péči i většímu poškození vlasů chcete vyhnout, existují dvě šetrnější metody, při nichž se platinová barva neaplikuje plošně:

  • falešné odrosty
  • přirozená balayage

Riskantní je platinová blond, pozor, zejména pro zralé dámy. Tato barva vlasů může způsobit, že ženy vypadají starší, protože vaše pleť vyhlíží matně. V pleti přirozeně obsažený pigment se totiž s věkem vytrácí.