Krása

Ombré trendy nehty roku 2024! Už jste je vyzkoušely?

Ombré trendy nehty roku 2024! Už jste je vyzkoušely?

Ombré je hitem nejen ve světě účesů, ale také v nehtovém designu. Obdivujete šikovné nehtařky a kreativní influencerky? Podobné nehty si zvládnete vytvořit i sama. Jak na to?

Jak vytvořit ombré nehty

Každému lakování by měla předcházet nejprve adekvátní příprava. Nehty tak nejprve očistěte od zbytků laku. Zatlačte nehtovou kůžičku, nehty případně zkraťte zastřižením a zapilujte do požadovaného tvaru.

Ombré prolíná dvě základní barvy. Vytvořit podobný efekt je velmi jednoduché: Potřebovat budete pouze houbičku. Nejlépe vám poslouží například ta na make-up. V zásadě podobnou službu ale udělá jakákoli, odstřihnout si můžete třeba i kousek klasické houbičky na nádobí.

Jaký je postup:

  • Nehty nejprve nalakujte podkladovým lakem. Ten jednak pomáhá předcházet zabarvení nehtů z barevných laků, ale také prodlužuje výdrž vaší manikúry.
  • Nalakujte nehty požadovanou základní barvou. To by měl být bílý odstín nebo požadovaný nejsvětlejší tón celého ombré.
  • Následně aplikujte další ombré barvy do pruhů na houbičku. Snažte se, aby byla celá oblast zhruba stejně široká jako nehet. Postupujte od světlého odstínu po nejtmavší.
  • Houbičkou opakovaně poťukejte nehty.
  • Očistěte okolí nehtů odlakovačem.

Které barvy kombinovat do ombré

V ombré můžete kombinovat barvy čistě podle svého vkusu. Klasickou variantou je vylepšená francouzská manikúra. S přirozeným přechodem bílých konců do růžového lůžka vypadá mnohem elegantněji než s ostře vykresleným obloučkem.

Zvlášť žensky a současně decentně vypadá také ombré v různých odstínech růžové, případně jiné kombinaci tzv. tón v tónu. Jemnější alternativu představuje taktéž kombinování třpytivých konečků s požadovanou základní barvou.

Vysoce efektní je naopak kontrast dvou nápadných a výrazných odstínů. Zkombinujte na svých nehtech například červenou a černou, růžovou a oranžovou nebo modrou a zelenou.