KrásaNehtyZdraví

Nepovedená manikúra a dalších 5 důvodů, proč nehty bolí

Nepovedená manikúra a dalších 5 důvodů, proč nehty bolí

Bolí vás nehty? Na vidě nemusí být jen nepovedená manikúra, existuje mnoho důvodů, proč mohou nehty bolet. Pokud vás tento problém trápí, určitě existuje řešení. Abyste ale tento problém dlouhodobě vyřešili, musíte nejdříve znát příčinu. A na ty se podíváme v dnešním článku – přečtěte si 5 důvodů, proč nehty bolí.

Nepovedená manikúra

Zastřihli jste si při manikúře nehty až příliš moc? Krátké nehty zastřižené až na nehtové lůžko pochopitelně bolí a jsou na dotek citlivé. V tomto případě pomůže čas a ledový obklad. Manikúra doma má svá pravidla, která si ještě v článku uvedeme.

Domácí manikúra
Domácí manikúra

Zarůstající nehet

Výsledkem špatně provedené manikúry mohou být i zarůstající nehty, které bolí nejen na dotek, ale i samy o sobě. Nejčastěji postihují nehty na nohou, zpravidla palec nebo ukazováček, který přichází nejvíce do kontaktu s obuví. Zarůstání mohou způsobit nevhodné nůžky vlivem nesprávného zastřihávání nehtů, ovšem vzniká také v v důsledku nošení těsné obuvi.

Plísňové onemocnění

Plíseň postihuje nejčastěji nehty na nohou, kde se projevuje bolestí zejména při chůzi. Nakazit se přitom můžete ve veřejném bazénu či v nesprávně udržovaném ubytovacím zařízení. Pozor si dejte také na to, že se plíseň může začít rozvíjet také ve vlhkých nebo neprodyšných botách, které jsou nevětrané.

Plísňové onemocnění postihuje zejména nohy
Plísňové onemocnění postihuje zejména nohy

Zatrhnutý nehet

Při manikúře se snadno může stát, že některý nehet špatně zapilujete a ten se pak zachytává všude možně, nejčastěji v oblečení. Určitě odchlíplý nehet nikdy neodtrhávejte, jinak jej můžete snadno zatrhnout, což pak pochopitelně bolí. 

Odstranění gelových nehtů doma

Jestliže si pravidelně děláte gelovou manikúru, jistě víte, že po čase nehty odrostou a je nutné udělat manikúru novou, nebo gelové nehty sundat. A určitě byste se o to neměli pokoušet doma. Při pilování gelu si totiž můžete nehty snadno zničit. ​​Odstranění gelových nehtů proto provádějí specializované salony (zpravidla vám tuto službu udělají tam, kde jste si nechali vytvořit gelové nehty), kde je vám odbornice šetrně zbrousí a následně dodá nehtům regenerační péči.

Odstranění gelových nehtů nehte na odbornících
Odstranění gelových nehtů nehte na odbornících