Zdraví

5 způsobů, jak si užít relaxační den v lázních

5 způsobů, jak si užít relaxační den v lázních

Náš život se neustále točí ve vyčerpávajícím kolotoči povinností. Denně řešíme problémy doma, ve škole nebo v práci. Právě to je důvodem, proč někdy potřebujeme vypnout hlavu a nechat odpočívat naše těla. Co takhle relaxačním dnem v lázních? Inspirujte se 5 způsoby, jak si užít váš vytoužený a zasloužený relaxační den v lázních plnými doušky. Načerpejte nové síly, než se opět vrátíte do kolotoče povinností. Vy si to zasloužíte!

Masáž je malý zázrak

Nic vás neuvolní tolik, jako právě dobře odvedená masáž. Záměrně je tedy právě masáž na prvním místě našeho seznamu. Ruce maséra (nebo masérky) mají doslova terapeutický účinek – předává jimi do vašeho těla i svou energii a dokáže vás pozitivně naladit na celý den.

Vybírat můžete z mnoha různých druhů masáží – jste příznivci klasické masáže, přikládání lávových kamenů, baňkování nebo upřednostňujete medové a čokoládové masáže, které vaši pokožku zároveň rozmazlí? A chcete masáž celého těla nebo jen určité části?

Nehty jsou vaší vizitkou

Co takhle klasická mokrá pedikúra a manikúra? V jednoduchosti je krása a méně je někdy více. Neváhejte nechat si ošetřit své nehty i pokud jste muž! Manikúra a pedikúra nejsou pouze o lakování. Jedná se o proceduru, při které se ošetří nehtová kůžička, ostříhají dlouhé nehty nebo zbrousí tvrdá kůže na patách. V lázních se můžete těšit i na závěrečnou krátkou masáž a hydrataci ošetřovaných končetin.

Maderoterapie

Právem patří mezi novinky v lázních, které musíte vyzkoušet. Certifikovaná terapeutka pomocí dřevěných válečků masíruje určitě tělesné partie, které dostávají pořádně zabrat. To má za následek úbytek celulitidy, podporu lymfatického systému i hubnutí. Nebojte se vyzkoušet něco nového.

Hýčkejte svůj obličej

Váš obličej se řadí mezi tu část těla, kterou před okolním světlem jen tak neskryjete. Nechte si ho tedy v lázních opečovávat.

Kosmetička vás zbaví pórů, odumřelé kůže a dodá vašemu obličeji potřebnou hydrataci. Následná masáž váš obličej prokrví a vrásky nebudou mít šanci.

Sladká tečka

To nejlepší na konec? Nezapomeňte na to, že jedním ze způsobů, jak si užít relaxační den v lázních, je jídlo. Dopřejte si skvělý a chutný oběd, voňavou kávu a sladký dezert. Rozmazlujte své chuťové buňky a dopřejte si energii na splnění všech lázeňských procedur. Dobrou chuť!