Krása

Jak se oblékat ve 40: Tipy pro rok 2024! Znáte je?

Jak se oblékat ve 40: Tipy pro rok 2024! Znáte je?

Jak se oblékat ve 40, abyste se ve svém oblečení cítila příjemně a zároveň přitažlivě? Ženy se po dosažení určitého životního milníku musí zaměřit na svoji módu a samozřejmě se oblékat úměrně svému věku. Už si zkrátka nemůžete dovolit úplně všechno, což ale neznamená, že vám to nemůže slušet a nemůžete být atraktivní.

Jak se oblékat ve 40?

První rada zní nenosit oversized módu ani příliš upnuté a vypasované oblečení. Bude-li vám oblečení příliš velké, ztratíte se v něm. Bude-li naopak těsně obepínat vaši figuru, hravě odhalí nedokonalosti, se kterými třeba nejste tak úplně spokojené. 

Druhé pravidlo hlásá vyvarovat se velkým nápisům a kontrastním logům. Mladé slečny sice vypadají dobře v mikinách nebo topech, které po celé délce zdobí výrazný nápis, ale pokud řešíte, jak se oblékat ve 40, takto viditelné potisky nechte raději stranou. 

Decentní neznamená nudné

Jak se oblékat ve 40? Decentně a ležérně. Taková móda rozhodně není nudná, naopak má úroveň. Vsaďte na kousky vyrobené z kvalitních materiálů:

  • vlna 
  • kašmír
  • hedvábí

Decentnost a ležérnost v módě se samozřejmě netýká jen střihů, ale také barev. I když vám nikdo nemůže zakázat nosit křiklavé odstíny, uděláte pro sebe nejlépe, když se budete držet střídmějších barev:

  • černá
  • bílá
  • béžová
  • krémová
  • pastelové barvy

Nebojte se kratších střihů

Nikde není psáno, že ženy po čtyřicítce nemohou nosit krátké sukně a nutně musí volit jen halenky a blůzky s dlouhými rukávy. Noste to, v čem se cítíte dobře. Na minisukně těsně pod zadek už to asi nebude, nemáte to totiž zapotřebí. Ale pouzdrová sukně nad kolena, stejně jako blůzka s krátkým rukávem najde místo ve vašem šatníku a rozhodně se nemusíte tyto kousky stydět nosit.

Nezapomínejte na doplňky. Nebojte se svůj look oživit pěknou kabelkou, výrazným páskem nebo třeba šátkem. Své dokáží i šperky, které podtrhnou, co máte na sobě.