Zdraví

Jak přibrat, když to nejde: Proč nejsou problémy s váhou pouze estetické?

Jak přibrat, když to nejde: Proč nejsou problémy s váhou pouze estetické?

Celý internet je plný článků, které se zabývají hubnutím. Tipy na různé diety můžete nalézt téměř v každém ženském časopise. Pokud je však váš problém opačný, relevantní rady najdete jen těžko.

Proč se o nepřibírání nehovoří

Přestože mnoho lidí trápí, že nemohou přibrat, stále existuje více těch, kteří se potýkají s opačným problémem. Možná i proto vnímá společnost hubnutí vážněji než přibírání. Existuje totiž všeobecně rozšířený omyl, že hubení lidé jsou automaticky zdraví, zatímco ti objemnější zase nemocní. Není to však tak úplně pravda.

Proč řešit podváhu

Tvar postavy a metabolismus je nám sice dán geneticky, do jisté míry s ním však můžeme pracovat. Podváha může značit významný nedostatek živin, což se podepisuje na stavu celého organismu. Ohrožen se stav kostí, svalů i vnitřních orgánů. Trpí i kvalita kůže, vlasů, nehtů a zubů. Jenomže jak přibrat, když to nejde?

Zdravý životní styl

Zamyslete se nad svým jídelníčkem. Myslíte si, že je dostatečný? Obsahuje vhodné množství zeleniny a ovoce, zdravých tuků, komplexních sacharidů i bílkovin. Pro zdravé přibírání nejde ani tak o prosté navýšení energetického příjmu, ale o vyváženost celého jídelníčku.

Poraďte se s odborníkem

Možná jste vyzkoušeli všechno a pořád nevíte, jak přibrat. Když to nejde dlouhodobě, je nejlepší možností obrátit se na odborníka, který vám poradí. Návody na internetu jsou sice snadno dostupné, jejich hodnota však není valná. Každý člověk je jedinečný, a proto je nutné k němu přistupovat individuálně. I proto můžete mít pocit, že většina rad je jen velmi obecná.

Shrnutí

Přistupujte k vašemu tělu komplexně. Není možné se soustředit pouze na jednu věc. Pokud se ale s problémem s podváhou potýkáte již delší dobu, je vhodné zavolat na pomoc odborníka. Existují totiž i vážné příčiny, které vám v přibírání brání, a ty můžete jen těžko sami vyloučit.